nasiona marihuany

Zaczynam przygodę

Wyszukiwarka Forumowa:

Janczikk

Active member
Rejestracja
Sie 27, 2022
Postów
36
Buchów
3
SIEMASZ WSZYSTKIM.
Mieszkam w Holandii, chcę zacząć przygodę, potrzebuję pomocy w doborze sprzętu do growboxa , chcę zrobić to jak najlepiej , dużo studiuję YouTube, ale dostałem namiar na te forum , że idzie uzyskać tu pomoc
Moje pytanie
Czy jest ktoś w stanie pomóc w dobrze wentylatorów, wiatraków, rur, filtrów, nawozów , ziemii dosłownie wszystkiego czego potrzebuję
Kupiłem lampę firmy lumatek attis 200w i growbox o wymiarach 80x80x160
Podsyłam zdjęcia na dole
W mojej głowie na 1 raz chcę posadzić 4 automaty w doniczkach 11l , mam nadzieję że to dobry pomysł w takim boxie.
Dzięki z góry !


 

Janczikk

Active member
Rejestracja
Sie 27, 2022
Postów
36
Buchów
3
to forum

wejdz w zakonczone fotorelacje i obczaj na czym ludzie lecą i czego uzywaja, automaty to zły pomysł



i jaka wiedze przyswoiłeś?
Ogólnie oglądam jednego gościa "Polish ganja farmer" dużo o treningach, toppingach itp, ale mało o sprzęcie. Automaty to zły pomysł, dlatego że nie wybaczają błędów? To najlepiej sezonow szukać? Nasiona sezonowe nazywają się, feminizowane po prostu? Czy jak rozpoznać że to sezonowe?
 

Śmigacz

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 8, 2015
Postów
668
Buchów
759
Potrzebujesz lektury, zamiast zadawać pytania bez podstawowej wiedzy.
 

ceu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 4, 2015
Postów
1,143
Buchów
1,397
Poczytaj najpierw podręcznik...zadawaj pytania...dostaniesz pomoc....tylko jak chcesz pomoc od a do z bez elementarza to nie licz na konstruktywną pomoc.
 

Janczikk

Active member
Rejestracja
Sie 27, 2022
Postów
36
Buchów
3
Poczytaj najpierw podręcznik...zadawaj pytania...dostaniesz pomoc....tylko jak chcesz pomoc od a do z bez elementarza to nie licz na konstruktywną pomoc.
Taka odpowiedź jest okej , dzięki stary poczytam i się odezwe , masz jakieś materiały które możesz mi polecić abym zaczerpnął więcej wiedzy?
 

tombassa

Well-known member
Rejestracja
Kwi 30, 2022
Postów
652
Buchów
1,289
Odznaki
5
Możesz mi wytłumaczyć dlaczego?
Dlatego ze automat jak sama nazwa wskazuje robi wszystko automatycznie, a jeżeli masz boxa na 160 cm to warto byłoby wykorzystać taka wysokość. Automatyczna roślina zakwitnie ci bez względu na to czy będzie miała 40cm czy 55 i nie zmienisz tego, a fotoperiodyczna to już inny temat, to ty decydujesz kiedy zmienisz światło i kiedy roslinka zacznie kwitnąć…..to tak w skrucie.
 

astronautax

Well-known member
Rejestracja
Lip 26, 2022
Postów
66
Buchów
15
Na tym forum znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania. Takie pytanie było zadane dziesiątki czy setki razy tutaj... Poczytaj, pooglądaj.
 

L.a.m.a.

KEBABA BYM ZJADŁ
Weteran
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
923
Buchów
942
Odznaki
3
Kup sobie feminizowane nasiona. Spróbuj na początek np ak47 - dość łatwo to rośnie. Kup zestaw nawozów biobizz try pack indoor - powinno starczyć na całą uprawę 4 roślin.
Wentylator do tego boxa spróbuj axial quiet fi 100 lub 110, nie pamiętam jakie wychodziły ale długo będzie działać i jest cichy. Nie wiem jak w takich namiotach z montażem wentylacji bo ja mam samo***ke z drewnianej szafy i na wlocie założyłem 2 wentylatory 8cm od komputera, bodajże firmy AC cooling.
Ziemia teoretyczne byle jaka w przedziale pH 5.5-6.5, najlepiej na początek kupić np plagron czy biobizz lightmix - będzie taki jakby gotowy zestaw do nawozów o których pisałem wcześniej.
Wsyp ziemii tak z 2-3 cm ludzi od góry, nie ubijaj. Podlej solidnie do przelania na ok 2 dni zanim będziesz sadzić.
Nasiona przełóż nawilżonym ręcznikiem papierowym i włóż do dość dużego woreczka strunowego, nadmuchaj jak balon słomką i zamknij. Co ok 24h nadmuchuj jeszcze raz. Za 3-4 dni delikatnie odwiń ręcznik i sprawdź czy wyszły korzenie. Jak będą miały minimum 2cm to sadzisz. Robisz palcem malutką dziurkę w ziemii tak na ok 2cm w głąb i delikatnie zasyp ziemia - nie ubijaj, podlej delikatnie. Pilnuj ph wody w zakresie 5.5-6.5 najlepiej przygotować tą wodę wcześniej chociaż jeden dzień żeby chlor odparował.
Załóż fotorelację na forum to na bieżąco ktoś będzie mógł pomóc.
Powodzenia
 

Janczikk

Active member
Rejestracja
Sie 27, 2022
Postów
36
Buchów
3
Kup sobie feminizowane nasiona. Spróbuj na początek np ak47 - dość łatwo to rośnie. Kup zestaw nawozów biobizz try pack indoor - powinno starczyć na całą uprawę 4 roślin.
Wentylator do tego boxa spróbuj axial quiet fi 100 lub 110, nie pamiętam jakie wychodziły ale długo będzie działać i jest cichy. Nie wiem jak w takich namiotach z montażem wentylacji bo ja mam samo***ke z drewnianej szafy i na wlocie założyłem 2 wentylatory 8cm od komputera, bodajże firmy AC cooling.
Ziemia teoretyczne byle jaka w przedziale pH 5.5-6.5, najlepiej na początek kupić np plagron czy biobizz lightmix - będzie taki jakby gotowy zestaw do nawozów o których pisałem wcześniej.
Wsyp ziemii tak z 2-3 cm ludzi od góry, nie ubijaj. Podlej solidnie do przelania na ok 2 dni zanim będziesz sadzić.
Nasiona przełóż nawilżonym ręcznikiem papierowym i włóż do dość dużego woreczka strunowego, nadmuchaj jak balon słomką i zamknij. Co ok 24h nadmuchuj jeszcze raz. Za 3-4 dni delikatnie odwiń ręcznik i sprawdź czy wyszły korzenie. Jak będą miały minimum 2cm to sadzisz. Robisz palcem malutką dziurkę w ziemii tak na ok 2cm w głąb i delikatnie zasyp ziemia - nie ubijaj, podlej delikatnie. Pilnuj ph wody w zakresie 5.5-6.5 najlepiej przygotować tą wodę wcześniej chociaż jeden dzień żeby chlor odparował.
Załóż fotorelację na forum to na bieżąco ktoś będzie mógł pomóc.
Powodzenia
Dziękuję za odpowiedź ! W Końcu na temat , założę i poinformuję Cię jako pierwszego! Pozdrawiam i biorę się za roboty , startuję za 3-4 tygodnie bo jade na urlop do Polski i wtedy ruszam z tematem po powrocie!
 
U

Usunięty 82915

Guest
Wentylator chociaż 150m3 do tego filtr weglowy o przepustowości trochę wyższej niż moc wenta.
Załóżmy przy wentylatorze 150m3 dobierasz filtr 170-200m3, a jakie firmy wybierzesz i jakie konkretnie modele to już raczej kwestia indywidualna, warto wziąć wentylator z regulacją obrotów chociaż dwustopniową.
4 sadzonki to jak dla mnie trochę mało na ten metraż, ludzie w 0,64 robią po 6 roślin śmiało, a nawet i 8. Pestek kielkuj zawsze o 1/2 więcej niż planujesz mieć krzaków i po prostu odrzucasz najsłabsze osobniki po pierwszych dwóch tygodniach. Obowiązkowym wyposażeniem boxa jest stacja pogody (temp i wilgotność), im tańsza tym lepsza ;)
Phmetr tez by się przydał w przypadku stosowania nawozów mineralnych jednak te na pierwszy raz bym Ci odradził bo łatwo nimi popalić krzaki albo zblokować przez niedopilnowanie pH pożywki. Na pierwszy ogień weź sobie organike od biobizza, trypack indoor po 250ml (bio grow, bio bloom, top max) i do tego dokup 250ml cal-maga bo przy ledach warto podać nawet profilaktycznie. Nawozy organiczne mają jedną wadę o której trzeba pamiętać, a mianowicie mija sporo czasu bo jakieś dwa tygodnie zanim roślina przyswoi podane jej substancje odżywcze, jednak dalej są one bardziej polecane początkującym właśnie przez to, ze przy ich używaniu nie ma potrzeby regulacji pH.
Co do roślin automatycznych to już kwestia indywidualna, ich zbior jest z reguły szybszy niż roślin sezonowych, jednak jakość suszu może tez się różnic, a do tego w przypadku narażenia automatu na stres i zblokowanie go w fazie wegetacji na kilka dni, automatycznie obniża to wynik końcowy, ponieważ roślina zacznie kwitnąć pomimo tego, ze jest jeszcze mała.
W przypadku takiej samej sytuacji u rośliny pelnosezonowej zawsze możemy przedłużyć okres wegetacji o te kilka dni straconych na odbicie się rośliny i dopiero kiedy podrośnie wystarczająco przełączamy lampe na 12/12.
Sam fakt fotoperiodu tez jest ważnym aspektem, weź pod uwagę to, ze w przypadku roślin automatycznych należy świecić 18/6 od pierwszego do ostatniego dnia życia rośliny, natomiast przy roślinach pelnosezonowych po osiągnięciu przez nie satysfakcjonujących rozmiarów, przełącza się lampe na 12/12, tak aby weszła na indukcję i zaczęła kwitnąć.
Jeśli chodzi o ziemie to jedynym słusznym wyborem będzie dla Ciebie biobizz lightmix, w połączeniu z ww. nawozami sprawdzi się idealnie i nie będziesz miał żadnych nieprzyjemności w pierwszym, najważniejszym okresie życia roślin.

Kiełkowanie, trenowanie, dawkowanie nawozów to wszystko znajdziesz na tym forum.
Najlatwiej Ci będzie zalozyc fotorelacje, wtedy będziesz otrzymywał pomoc na bieżąco bo teraz to widzę, ze chciałbyś mieć podane wszystko na tacy, a najlepiej, żeby ktoś Ci jeszcze wyhodował i przyniósł gotowy towiec w sloikach, nie tedy droga i użytkownicy tego forum takich osób nie trawią, wykaż się tym, ze przeanalizujesz potrzebne Ci wątki od a do z, a dopiero potem rzucisz nasionka na watę czy tam do wody, jak kto woli.
Życzę powodzenia w nowym, wciągającym hobby, przestrzegaj bhp i nie mów nikomu o Twojej zabawie, jak nie chcesz widzieć swojej mordy w lokalnej gazecie za 3 miesiące.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół