nasiona marihuany

Zapylić od razu czy poczekać na potencjał rośliny i rewegetacja i dopiero zapylić?

Wyszukiwarka Forumowa:

dru

Well-known member
Rejestracja
Lis 16, 2020
Postów
125
Buchów
19
Cześć. Pytam w imieniu kumpla który tu nie ma konta, Ja mu nie pomogę bo sam niewiele wiem, raz robiłem nasiona feminizowane a on chce zrobić nasiona regularne.

Tak jak w tytule, jak jest lepiej zrobić nasiona... Wysiać, pobrać pyłek z męskiej i od razu zapylić najlepiej wyglądającą żeńską, czy poczekać aż wszystkie żeńskie dojrzeją i po zebraniu plonu wybrać najlepszą i ją zrewegować i dopiero zapylić?
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,601
Buchów
2,367
Odznaki
1
Raczej odrazu po co reweg, samca też ładnego trzeba wybrać :)
 

dru

Well-known member
Rejestracja
Lis 16, 2020
Postów
125
Buchów
19
Myślałem że reweg po to żeby lepiej poznać rośline no bo po ścięciu można by ją spróbować jak smakuje i w ogóle.
To Ja wpadłem na ten pomysł z rewegetacją bo pomyślałem że jakiego klona by mi też dał ?

Można zapylić rośline 3 tygodnie przed zakończeniem żywota czy trzeba wcześniej?
 

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,792
Buchów
10,105
Odznaki
9
Pobierz klony z każdej w pierwszych tygodniach flo. Gdy zbierzesz i będziesz wiedział co chcesz pylić to będziesz miał już gotowe klony. Lepsze to niż po ścince roślinę rewegetować.

Pestki dojrzewają ze 4 tygodnie, więc lepiej zapylać wcześniej.
 

dru

Well-known member
Rejestracja
Lis 16, 2020
Postów
125
Buchów
19
A jak jest z trzymaniem kilku męskich roślin, można trzymać kilka męskich w jednym namiocie? (wydaje mi sie że nie ale lepiej zapytać).
Kumpel chce zrobić sobie nasiona kilku odmian i po określeniu płci męskie daje do innego namiotu który będzie stał w innym pomieszczeniu.
Można trzymać kilka męskich w jednym namiocie czy tylko jeden? (w namiocie nie będzie wentylatora mieszającego).
 

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,953
Buchów
956
Odznaki
3
no przecież męski, męskiego nie zapyli :)
 

dru

Well-known member
Rejestracja
Lis 16, 2020
Postów
125
Buchów
19
Pyłek jest bardzo lekki i pomyślałem że pyłek z męskiego może pofrunąć na innego męskiego krzaka i już nie będzie takiej 100% pewności czym zapylamy.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,185
Buchów
5,077
Pyłek jest bardzo lekki i pomyślałem że pyłek z męskiego może pofrunąć na innego męskiego krzaka i już nie będzie takiej 100% pewności czym zapylamy.
bo nie będzie. ;). Pełna izolacja w oddzielnych pomieszczeniach + filtrowanie. łatwo jest nawet na ubraniu przenieść i dorobić się pojedynczych nasion.

Jakie są kryteria selekcji roślin przeznaczonych na ? Namnożenie jednorazowe najbardziej rokującej sztuki + pyłek z najlepiej rosnącej męskiej ?

opcja zjaranego emeryta jest ok. miejsce + czas : A pyłek z męskich można przechowywać : jest to opisane na forum. Bez lodówki jest raczej mało trwały. Wilgotny zamknięty na głucho potrafi także paść _wilgoć. Kot teraz # opisywał metodę dawno temu _ przechowywanie pyłku femi.
jest gdzieś na forum w otchłani....

reveg w wypadku jakiś wyjątkowych sztuk z outa. jest jak najbardziej sensowny zresztą i nie z outa. Wybitnie wczesna np. dobra sztuka z ładnym zapachem etc. dwukrotny lub max 3 backros do : w celu otrzymania jakieś populacji regular _ wywodzącej się z 1 sztuki ale... ;) I tak chyba warto jeśli się ktoś lubi bawić. Tyle, że w wypadku nastawienia się na jakakolwiek selekcje _ nawet w wydaniu zabawowo amatorskim robi się z tego projekt na lata całe :lol:. Teraz w czasach hybryd z AF prawie nikt się raczej nie pr. za bardzo bawić w selekcje wczesnych sztuk normal niestety. Czasy także paskudne _ trudno o dobre miejsca. Tendencja do znikania _ zbyt popularne i znane się to zrobiło ;P
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół