nasiona marihuany

Zasilanie lamp panelem solarnym

Wyszukiwarka Forumowa:

OsramSystem

Active member
Rejestracja
Lip 27, 2022
Postów
35
Buchów
16
Czy jest tu ktoś posiadający taki autonomiczny box z własnym zasilaniem ?
Jakie akumulatory i panele przy mocy 250 W lampy ?
Posiadam akumulator żelowy 220ah jestem ciekaw jakie panele pod to by siadły żeby zestaw mógł działać te 12h
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,074
Czy jest tu ktoś posiadający taki autonomiczny box z własnym zasilaniem ?
Jakie akumulatory i panele przy mocy 250 W lampy ?
Posiadam akumulator żelowy 220ah jestem ciekaw jakie panele pod to by siadły żeby zestaw mógł działać te 12h

nie posiadam i nie znam się : ale lubię dawać linki.


analogie:

Przykład.

Przeprowadźmy powyższe obliczenia dla wentylatora o mocy 42 W podłączonego do napięcia 12 V.

Moc 42 W : napięcie 12 V= 3,5 A.

Prąd 3,5 A x czas działania urządzenia w ciągu doby np. 8 h = 28 Ah
.

W takiej sytuacji sprawdzi się akumulator o pojemności co najmniej 28 Ah. Fachowcy zalecają jeszcze przemnożyć wyliczoną wartość amperogodzin przez współczynnik bezpieczeństwa wynoszący 1,2. Zatem ostateczna wartość, to 28 Ah * 1,2= 33,6 Ah.

Jeśli mamy podłączonych więcej urządzeń, musimy wykonać osobne obliczenia dla każdego z nich. Następnie dodać uzyskane wyniki.

Gdy już wiemy, jak obliczyć potrzebną pojemność akumulatora, zwróćmy jeszcze uwagę na jedną rzecz. Jeśli podłączymy zbyt mały akumulator, wtedy urządzenie nie będzie działać poprawnie i szybko się zużyje. Warto więc zastosować większy akumulator, który będzie w stanie magazynować większe pokłady energii. Jednak zbyt duża pojemność jest również niekorzystna. Im większy akumulator tym dłuższy czas ładowania. Jeśli przesadzimy z wielkością, alternator nie będzie w stanie w pełni doładować baterii. Ciągle niedoładowany akumulator szybciej się zużywa.

============================================================================================

Nie mam alternatora ładuje inaczej : => pominiemy.

przy współczynniku 1,2 183 W ? czy coś pogibałem : kiepsko liczę.


Wykadnik Peukerta ??

albo cos pogibałem albo liczą inaczej gotowy kalkulator.

KALKULATOR POJEMNOŚCI AKUMULATORA
Pojemność akumulatora [Ah]Q =254DO254Ah
Ilość watogodzin układu, w określonym przez Nas czasie i przy 90% sprawności (0,9) [Wh]Wa =2440DO2440Wh
Napięcie akumulatora [V]V =--12V
Moc znamionowa podłączanego urządzenia [W]Pu =--183W
Moc pobierana przez zasilacz awaryjny w pracy jałowej [W]Pz =0DO0W
Wymagany czas pracy układu [h]T =--12godz.

ładowanie : ciekawe.

dobra przerobiłem tak aby liczył tak samo nie jest zabezpieczony : z 1,25 na 1,2 i z 0,9 na 1,0. chyba dobrze.

KALKULATOR POJEMNOŚCI AKUMULATORA
Pojemność akumulatora [Ah]Q =220DO220Ah
Ilość watogodzin układu, w określonym przez Nas czasie i przy 100% sprawności (1,0) [Wh]Wa =2196DO2196Wh
Napięcie akumulatora [V]V =--12V
Moc znamionowa podłączanego urządzenia [W]Pu =--183W
Moc pobierana przez zasilacz awaryjny w pracy jałowej [W]Pz =0DO0W
Wymagany czas pracy układu [h]T =--12godz.

Trzeba poszukać jakieś strony o fotowoltanice : zapewne podają na tacy :

ciekawe :

#1 zmienność w zależności od pory roku _ oczywista.
#2 straty na kablach i wszelakie inne łącznie z kórzem na panelach.
#3 straty na inventer czy jak mu tam. [ ?? tu coś ma bez zmiany : => : skoro ładujemy akumulator to nie zmieniamy. edit: choć z drugiej strony.... ?? ]

najprostszy wzorek jaki się nawinął.

Globally a formula E = A x r x H x PR is followed to estimate the electricity generated.

Pomijam. Jest w każdym razie podana jakaś metoda szacowania : do tego są dostępne mapki jak przeciętnie wygląda ilość dostępnego światła w zależności od tego gdzie się znajdujemy.

Popatrzmy na czas : ładowania wyżej wymienionego.
nie wygląda to dobrze.

Prąd ładowania (prostownik) [A]I =20
Pojemność akumulatora [Ah]C =220< -----------POLE DO UZUPEŁNIENIA
< -----------POLE Z GENEROWANYMI WARTOŚCIAMI
Czas ładowania akumulatora [h]T =15,4< -----------POLE Z WYNIKAMI

Nie znam się : czekamy na kogoś kto się na tym zna. ;)

poza tym pytanie brzmiało =>

========================================================================================
Jakie akumulatory i panele przy mocy 250 W lampy ?
Posiadam akumulator żelowy 220ah jestem ciekaw jakie panele pod to by siadły żeby zestaw mógł działać te 12h
========================================================================================

Na pierwsze nie odpowiedziałem.
na drugie także : skoro pytanie nie było o to jaka moc przez 12h można podłączyć do akumulatora o tej pojemności naładowanego na max : przy jakimś współczynniku bezpieczeństwa : a jakie panele słoneczne podłączyć pod ten akumulator aby zestaw działał 12 h.

=> jakie panele trzeba użyć aby : zasilały całość inteligentnego układu z wyżej wymieniowym akumulatorem. Tak aby to wszystko razem się spinało : Grzebałem spamowałem i nie odpowiedziałem na zadane pytanie. Jak zwykle zresztą.

Lampa jest na 220 V ? =>

układ panele : przetwornica : ? inwerter _ czy jak to zwą. [ podobno bardzo droga zabawka : do tego chyba wypada kompensować moc bierną _ cokolwiek ] + akumulatory które gromadzą energię : układ ma zapewniać ciągła pracę : lampy + zapewne wentylacji + sterowania całości [ łącznie z pilnowaniem ile w danym wypadku realnie jest energii do dyspozycji _ z ewentualną automatyczną regulacją tego tak aby w każdym wypadku wystarczyło ?? _ ]

Mnie to zdecydowanie przerasta. ;] Jakiś instruktarz ?? ciekawe czy jest to gdzieś opisane w formie zrozumiałej dla kogoś kto się zupełnie na tym wszystkim nie wyznaje.

Jakieś stare forum : z czasów prehistorycznych. ciekawe czy coś jest. jeśli jest to nie jest to pierwsza odpowiedź na zadane pytanie przeglądarce.

alledrogo : masa gotowych zabawek. przeznaczenie łodzie etc. kilka koła.

urządzenia przełączające się w tryb zasilania akumulatorowego w wypadku zaniku zasilania sieciowego : zazwyczaj z dołożonym do tego panelem o mocy max np. 160 W czy innej. Regulator ładowania i wszystko inne :klocki: wygląda na to, że wystarczy to jakoś do siebie dobrać.
ładowanie z paneli akumulatorów => podłączenie wszystkiego przez magiczną skrzynkę +...

popatrzmy =>

Regulator ładowania służy do kontroli pracy autonomicznych systemów fotowoltaicznych. Urządzenie to zapewnia poprawną charakterystykę prądu ładowania dla akumulatora/ów dodatkowo zabezpieczając je przed zbyt głębokim rozładowaniem lub przeładowaniem co wpływa niekorzystnie na żywotność baterii. Regulatory solarne SOL można używać do instalacji z bateria słoneczną i akumulatorami 12 V lub 24 V.

nie mam pojęcia czy warto brać którykolwiek z zestawów : bo znam się na tym wcale.
ale dostępność klocków jest raczej dobra.

tak reasumując : straciłem bezproduktywnie czas przeglądając obrazki. :lol:

wydaje mi się, że dobrze było by mieć jakiś zapas na akumulatorach a na pewno na panelach => zmienność warunków pracy w zależności od pory roku i dnia. Najlepiej było by znaleźć kogoś kto już to ma. Zapewne sporo ludzi i to niekoniecznie zajmujących się uprawą czegokolwiek.
Interesujące na swój sposób. Wygląda to na oko tak, że aby mieć sensowną ilość energii z paneli słonecznych trzeba zainwestować masę kasy : do tego jest to wszystko zmienne jak diabli. Moc maksymalna panelu gdzieś deklarowana => moc realna jaką daje przeciętnie w danym dniu => ilość energii jaką zgromadzić się da w danym dniu :

Aby coś takiego hulało zawsze z założoną mocą przez określony czas _ chyba wszystko powinno być tak dobrane aby w każdym wypadku : w jakimś okresie roku [ miesiące zimowe to chyba w ogóle odpadają ] _ ilość Energi zgromadzonej w akumulatorach wystarczyła _ skoro nie zawsze słońce świeci tak samo _ ale statystycznie mniej więcej można określić ile czasu przeciętnie w danym miesiącu.... [ mapki ] Musi to chyba być nadmiarowe : zarówno moc paneli jak i pojemność akumulatorów : etc.. itp...
Mnie przerasta => i to zdecydowanie. :lol:

ps: dzięki @OsramSystem za podrzucenie tematu do wyszukiwania. Sam pomysł aby postawić panel + akumulator mi się nawet podoba : tylko koszty tego są nieco niemiłe. Na tyle wysokie, że chyba nie ma to dla zabawy : wielkiego sensu.
 
Ostatnia edycja:

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
Robiłem przy fotov. ale nie miałem okazji zakładać z magazynem energii albo off grid. Coś tam kiedyś kminilem i wyszło mi że się nie opyla
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,074
Robiłem przy fotov. ale nie miałem okazji zakładać z magazynem energii albo off grid. Coś tam kiedyś kminilem i wyszło mi że się nie opyla

A więcej szczegółów.
Pomijając nieopłacalność : pobór 150 W : 12 h na dobę : od marca do października np.
Jak dobrać do siebie wszystko aby to haczyło.
Wiadomo mniej więcej ile energii trzeba zgromadzić każdego dnia : i mniej więcej określić statystycznie na podstawie jakiś obrazków jak wygląda dostępna ilość światła w danym rejonie polski. Wysoka zmienność warunków : Na pewno nadmiarowe _ tak aby mieć zapas na "gorsze dni" + nie tylko długość dnia jest zmienna ale występują dni pochmurne.
Mi to wygląda paskudnie karokołomnie.
 

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
Czekaj muszę se przypomnieć co i jak.

Zakłada się że instalacja 1kWp ma przez cały rok wyprodukować 900kWh. 3/4 roku średnio po 3,3kWh dziennie.

Lampa led 150W i went +/- 50W dla ułatwienia obliczeń, 150Wx12h + 50Wx24h=3kWh dziennie.

Magazyn energii conajmniej na 3dni czyli 10kWh. CENA ~30 000PLN

Małe instalacje robi się raczej jednofazowe ale jak z wpieciem do sieci to zależy już od przyłącza.

Instalacja 1kWp z falownikiem i magazynem energii 10kWh założona samemu zamknęła by się w 40-50 000PLN

Zaznaczam że nie jestem handlowcem tylko elektrykiem i tylko montowalem więc moje obliczenia mogą być gówno warte XD
 

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
Teraz robię w chłodnictwie amoniakalnym, nowa ciekawa wiedza, zrozumiałem zasadę działania chłodziarek wszelkiego rodzaju. Ostatnio zastanawiałem się nad zrobieniem boxa w lodówce, dzialajacej. Ciekawe czy by to się udało...
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,074
Teraz robię w chłodnictwie amoniakalnym, nowa ciekawa wiedza, zrozumiałem zasadę działania chłodziarek wszelkiego rodzaju. Ostatnio zastanawiałem się nad zrobieniem boxa w lodówce, dzialajacej. Ciekawe czy by to się udało...
Amoniak wraca jako medium ? Kiedyś używano powszechnie chyba.
popatrzę.

==
Ze względu na toksyczność i łatwopalność amoniaku, jego użycie w instalacjach jest regulowane przez przepisy krajowe. Nawet po wprowadzeniu surowych przepisów mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracy duży nacisk kładzie się na zmniejszenie ilości amoniaku wprowadzanego do instalacji, w szczególności na terenach zamieszkałych.
Jednym ze sposobów na spełnienie wymogów bezpieczeństwa jest stosowanie amoniaku jako czynnika chłodniczego w połączeniu z pośrednim obiegiem CO2 w przypadku średnich i wysokich temperatur lub w systemach kaskadowych dla niskich temperatur.
Personel serwisowy w zakładzie musi zostać odpowiednio przeszkolony w zakresie postępowania z amoniakiem w celu zapewnienia bezpiecznej eksploatacji systemu.
==

btw: czy amoniak był kiedykolwiek używany w domowych lodówkach czy to mit ? Nie wiem nawet kto mi to sprzedał.


3-s2.0-B9780750651318500142-f13-06-9780750651318.gif

przemysłowa instalacja => to wygląda chyba jak zwykła lodówka ?
 
Ostatnia edycja:

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
W najprostszym ujęciu tak, bez względu na zastosowane chłodziwo.
 

OsramSystem

Active member
Rejestracja
Lip 27, 2022
Postów
35
Buchów
16
nie posiadam i nie znam się : ale lubię dawać linki.


analogie:

Przykład.

Przeprowadźmy powyższe obliczenia dla wentylatora o mocy 42 W podłączonego do napięcia 12 V.

Moc 42 W : napięcie 12 V= 3,5 A.

Prąd 3,5 A x czas działania urządzenia w ciągu doby np. 8 h = 28 Ah
.

W takiej sytuacji sprawdzi się akumulator o pojemności co najmniej 28 Ah. Fachowcy zalecają jeszcze przemnożyć wyliczoną wartość amperogodzin przez współczynnik bezpieczeństwa wynoszący 1,2. Zatem ostateczna wartość, to 28 Ah * 1,2= 33,6 Ah.

Jeśli mamy podłączonych więcej urządzeń, musimy wykonać osobne obliczenia dla każdego z nich. Następnie dodać uzyskane wyniki.

Gdy już wiemy, jak obliczyć potrzebną pojemność akumulatora, zwróćmy jeszcze uwagę na jedną rzecz. Jeśli podłączymy zbyt mały akumulator, wtedy urządzenie nie będzie działać poprawnie i szybko się zużyje. Warto więc zastosować większy akumulator, który będzie w stanie magazynować większe pokłady energii. Jednak zbyt duża pojemność jest również niekorzystna. Im większy akumulator tym dłuższy czas ładowania. Jeśli przesadzimy z wielkością, alternator nie będzie w stanie w pełni doładować baterii. Ciągle niedoładowany akumulator szybciej się zużywa.

============================================================================================

Nie mam alternatora ładuje inaczej : => pominiemy.

przy współczynniku 1,2 183 W ? czy coś pogibałem : kiepsko liczę.


Wykadnik Peukerta ??

albo cos pogibałem albo liczą inaczej gotowy kalkulator.

KALKULATOR POJEMNOŚCI AKUMULATORA
Pojemność akumulatora [Ah]Q =254DO254Ah
Ilość watogodzin układu, w określonym przez Nas czasie i przy 90% sprawności (0,9) [Wh]Wa =2440DO2440Wh
Napięcie akumulatora [V]V =--12V
Moc znamionowa podłączanego urządzenia [W]Pu =--183W
Moc pobierana przez zasilacz awaryjny w pracy jałowej [W]Pz =0DO0W
Wymagany czas pracy układu [h]T =--12godz.

ładowanie : ciekawe.

dobra przerobiłem tak aby liczył tak samo nie jest zabezpieczony : z 1,25 na 1,2 i z 0,9 na 1,0. chyba dobrze.

KALKULATOR POJEMNOŚCI AKUMULATORA
Pojemność akumulatora [Ah]Q =220DO220Ah
Ilość watogodzin układu, w określonym przez Nas czasie i przy 100% sprawności (1,0) [Wh]Wa =2196DO2196Wh
Napięcie akumulatora [V]V =--12V
Moc znamionowa podłączanego urządzenia [W]Pu =--183W
Moc pobierana przez zasilacz awaryjny w pracy jałowej [W]Pz =0DO0W
Wymagany czas pracy układu [h]T =--12godz.

Trzeba poszukać jakieś strony o fotowoltanice : zapewne podają na tacy :

ciekawe :

#1 zmienność w zależności od pory roku _ oczywista.
#2 straty na kablach i wszelakie inne łącznie z kórzem na panelach.
#3 straty na inventer czy jak mu tam. [ ?? tu coś ma bez zmiany : => : skoro ładujemy akumulator to nie zmieniamy. edit: choć z drugiej strony.... ?? ]

najprostszy wzorek jaki się nawinął.

Globally a formula E = A x r x H x PR is followed to estimate the electricity generated.

Pomijam. Jest w każdym razie podana jakaś metoda szacowania : do tego są dostępne mapki jak przeciętnie wygląda ilość dostępnego światła w zależności od tego gdzie się znajdujemy.

Popatrzmy na czas : ładowania wyżej wymienionego.
nie wygląda to dobrze.

Prąd ładowania (prostownik) [A]I =20
Pojemność akumulatora [Ah]C =220< -----------POLE DO UZUPEŁNIENIA
< -----------POLE Z GENEROWANYMI WARTOŚCIAMI
Czas ładowania akumulatora [h]T =15,4< -----------POLE Z WYNIKAMI

Nie znam się : czekamy na kogoś kto się na tym zna. ;)

poza tym pytanie brzmiało =>

========================================================================================
Jakie akumulatory i panele przy mocy 250 W lampy ?
Posiadam akumulator żelowy 220ah jestem ciekaw jakie panele pod to by siadły żeby zestaw mógł działać te 12h
========================================================================================

Na pierwsze nie odpowiedziałem.
na drugie także : skoro pytanie nie było o to jaka moc przez 12h można podłączyć do akumulatora o tej pojemności naładowanego na max : przy jakimś współczynniku bezpieczeństwa : a jakie panele słoneczne podłączyć pod ten akumulator aby zestaw działał 12 h.

=> jakie panele trzeba użyć aby : zasilały całość inteligentnego układu z wyżej wymieniowym akumulatorem. Tak aby to wszystko razem się spinało : Grzebałem spamowałem i nie odpowiedziałem na zadane pytanie. Jak zwykle zresztą.

Lampa jest na 220 V ? =>

układ panele : przetwornica : ? inwerter _ czy jak to zwą. [ podobno bardzo droga zabawka : do tego chyba wypada kompensować moc bierną _ cokolwiek ] + akumulatory które gromadzą energię : układ ma zapewniać ciągła pracę : lampy + zapewne wentylacji + sterowania całości [ łącznie z pilnowaniem ile w danym wypadku realnie jest energii do dyspozycji _ z ewentualną automatyczną regulacją tego tak aby w każdym wypadku wystarczyło ?? _ ]

Mnie to zdecydowanie przerasta. ;] Jakiś instruktarz ?? ciekawe czy jest to gdzieś opisane w formie zrozumiałej dla kogoś kto się zupełnie na tym wszystkim nie wyznaje.

Jakieś stare forum : z czasów prehistorycznych. ciekawe czy coś jest. jeśli jest to nie jest to pierwsza odpowiedź na zadane pytanie przeglądarce.

alledrogo : masa gotowych zabawek. przeznaczenie łodzie etc. kilka koła.

urządzenia przełączające się w tryb zasilania akumulatorowego w wypadku zaniku zasilania sieciowego : zazwyczaj z dołożonym do tego panelem o mocy max np. 160 W czy innej. Regulator ładowania i wszystko inne :klocki: wygląda na to, że wystarczy to jakoś do siebie dobrać.
ładowanie z paneli akumulatorów => podłączenie wszystkiego przez magiczną skrzynkę +...

popatrzmy =>

Regulator ładowania służy do kontroli pracy autonomicznych systemów fotowoltaicznych. Urządzenie to zapewnia poprawną charakterystykę prądu ładowania dla akumulatora/ów dodatkowo zabezpieczając je przed zbyt głębokim rozładowaniem lub przeładowaniem co wpływa niekorzystnie na żywotność baterii. Regulatory solarne SOL można używać do instalacji z bateria słoneczną i akumulatorami 12 V lub 24 V.

nie mam pojęcia czy warto brać którykolwiek z zestawów : bo znam się na tym wcale.
ale dostępność klocków jest raczej dobra.

tak reasumując : straciłem bezproduktywnie czas przeglądając obrazki. :lol:

wydaje mi się, że dobrze było by mieć jakiś zapas na akumulatorach a na pewno na panelach => zmienność warunków pracy w zależności od pory roku i dnia. Najlepiej było by znaleźć kogoś kto już to ma. Zapewne sporo ludzi i to niekoniecznie zajmujących się uprawą czegokolwiek.
Interesujące na swój sposób. Wygląda to na oko tak, że aby mieć sensowną ilość energii z paneli słonecznych trzeba zainwestować masę kasy : do tego jest to wszystko zmienne jak diabli. Moc maksymalna panelu gdzieś deklarowana => moc realna jaką daje przeciętnie w danym dniu => ilość energii jaką zgromadzić się da w danym dniu :

Aby coś takiego hulało zawsze z założoną mocą przez określony czas _ chyba wszystko powinno być tak dobrane aby w każdym wypadku : w jakimś okresie roku [ miesiące zimowe to chyba w ogóle odpadają ] _ ilość Energi zgromadzonej w akumulatorach wystarczyła _ skoro nie zawsze słońce świeci tak samo _ ale statystycznie mniej więcej można określić ile czasu przeciętnie w danym miesiącu.... [ mapki ] Musi to chyba być nadmiarowe : zarówno moc paneli jak i pojemność akumulatorów : etc.. itp...
Mnie przerasta => i to zdecydowanie. :lol:

ps: dzięki @OsramSystem za podrzucenie tematu do wyszukiwania. Sam pomysł aby postawić panel + akumulator mi się nawet podoba : tylko koszty tego są nieco niemiłe. Na tyle wysokie, że chyba nie ma to dla zabawy : wielkiego sensu.
Dzięki za ten ogrom informacji, ale tak jak zauważyłeś tyle tu zmiennych, że idzie się pogubić.
Ja pewnie i tak zbuduje małą farmę fotowoltaiki i wtedy zrobię relacje co da się na tym realnie odpalić.
Oczywiście pragnę to zrobić niskobudżetowo.
Może ta moc 250W okazać się nierealna bo akumulacja takiej energii faktycznie może wymagać jeszcze kilku takich aku jak mam...
Ale zobaczymy
Może zrobię coś na jedną roślinę z jak najmniejszym zasilaniem żeby sprawdzić jak to zadziała.

Ogólnie cały projekt jest mi potrzebny bardziej na zimę niż lato wiec problem wydajności wzrasta oraz konieczność akumulacji bo prosto z paneli zasilanie to głupi pomysł chyba ze bym miał tak dużo paneli które i tka by były wydolne nawet w zimę i przy małym świetle. Wtedy 12/12 robić im tak aby świeciły w dzień plus jakiś akumulator na podtrzymanie kilku godzin kiedy słońca nie ma ... eh dobra bo już sam się gubię

Nie ma tu nikogo kto takie coś zrobił, wiec chyba faktycznie temat ciężki i mało opłacalny
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,074
Dzięki za ten ogrom informacji, ale tak jak zauważyłeś tyle tu zmiennych, że idzie się pogubić.

Nie dałem żadnych informacji. Zabiłem z 1,5 h na oglądanie obrazków i przeszukiwanie netu bardzo pobieżne.

Ja pewnie i tak zbuduje małą farmę fotowoltaiki i wtedy zrobię relacje co da się na tym realnie odpalić.
Oczywiście pragnę to zrobić niskobudżetowo.

Przetwornice nawet niewielkie są nieco drogie. Przynajmniej to co ja oglądałem. + koszty paneli.
Ja pojęcia nie mam o _ żadnego : sam temat wydaje się interesujący. Nie wiem czy na tyle aby posiedzieć więcej niż max 2h _ co by się choć odrobinę rozeznawać na czymś o czym się niema żadnego pojęcia.

Może ta moc 250W okazać się nierealna bo akumulacja takiej energii faktycznie może wymagać jeszcze kilku takich aku jak mam...
Ale zobaczymy
Może zrobię coś na jedną roślinę z jak najmniejszym zasilaniem żeby sprawdzić jak to zadziała.

Bardzo chętnie na to popatrzę. W sumie jest całkiem sporo lamp solarnych teraz. Może by się po orientować jak to wszystko działa. Podają ładne sprawności przy obecnych panelach słonecznych. około 20% _ chyba nieźle.

Ogólnie cały projekt jest mi potrzebny bardziej na zimę niż lato wiec problem wydajności wzrasta oraz konieczność akumulacji bo prosto z paneli zasilanie to głupi pomysł chyba ze bym miał tak dużo paneli które i tka by były wydolne nawet w zimę i przy małym świetle. Wtedy 12/12 robić im tak aby świeciły w dzień plus jakiś akumulator na podtrzymanie kilku godzin kiedy słońca nie ma ... eh dobra bo już sam się gubię

Bezpośrednio z paneli _ ciekawe : czyli panele produkują bezpośrednio _ a "akumulatory" są wykorzystywane jedynie jako bufor.
Czy z uwagi na zmiany i to spore [ chmurka np. ] da sie zasilać bezpośrednio i przekierowywać nadmiar lub... dodawać niedomiar.. etc ... Ja się na tym zupełnie nie znam. Dla mnie wszelakie "elektro" to magiczne skrzynki pełne krasnoludków.

Nie ma tu nikogo kto takie coś zrobił, wiec chyba faktycznie temat ciężki i mało opłacalny

Może jest to właściwy temat na inne forum. Gdzie siedzą ludzie co od razu chętnie podadzą jak to zrobić. Poprowadzą za rękę. Pomogą za free.. O jest i Tuba : tam nie szukam dla zasady.

A czy nie ma tu nikogo. Oj ja bym tego pewien nie był.
==> Użytkownicy 82,840 :
Przez te lata przewijało sie tu tyle postaci, że zapewne dowolnego rodzaju specjalistę by się wśród nich znalazło.
Pytanie czy są aktywni i np. chętni do tego aby kogoś poprowadzić za rękę.
Jak w wersji DIY : jak najmniejszym kosztem zbudować coś. Gotowych zestawów nazywanych mini elektrownia jest multum.
Stare fora z przed wieków "eko" pewnie istnieją : może jakiś stary młody technik z czasów prehistorycznych ?
Nieee ja nie szukam : ja nie chcę nic budować : no może ... mała lampkę załaczaną na ruch z kilkoma smd2835. Tyle, że to chyba z uwagi na dostępność tanich gotowców raczej sztuka dla sztuki była by.
 

kotek65

Active member
Rejestracja
Lis 27, 2020
Postów
39
Buchów
41
Czy jest tu ktoś posiadający taki autonomiczny box z własnym zasilaniem ?
Jakie akumulatory i panele przy mocy 250 W lampy ?
Posiadam akumulator żelowy 220ah jestem ciekaw jakie panele pod to by siadły żeby zestaw mógł działać te 12h
Hej.Wydaje mi się, że lepiej założyć fotowoltaikę troszkę przewymiarowaną na swoje potrzeby. Ja tak zrobiłem i nie myślę o rachunkach :) No chyba że zależy ci na wyłącznym zasilaniu ze słońca, bez dostępu do sieci, to inna bajka i jak pisali koledzy, dość kosztowna.
Buch z Tobą :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół