nasiona marihuany

Zdjęcia robione smart fonem bezpieczne??

Wyszukiwarka Forumowa:

Zdjęcia robione smart fonem bezpieczne?

  • Tak

    Głosów: 15 33.3%
  • Nie

    Głosów: 11 24.4%
  • Chyba tak...

    Głosów: 7 15.6%
  • Wolę nie ryzykować

    Głosów: 12 26.7%

  • Łącznie głosujących
    45
K

K2

Guest
chodziło mi o ...

Hej Odcień, nie mam aparatu za 2 koła, ten którym robię kosztuje ok 100 zł na allegro, nie mam też basenu, rozmawiałem z moją kobietą i doszliśmy do wniosku, że nie robimy tego bo ciężko będzie upilnować dzieciaka. To nie kwestia oszczędności ale kwiestia bezpieczeństwa - tak jak w przypadku smartfona. Wiec warto chyba wydać te 100 zł na dodatkowe zabezpieczenie czy nie warto ? I te w smartfonach nie są dedykowane, te w smartfonach są po to abyś zrobił jakieś zdjęcie jak gdzieś jesteś i akurat nie masz aparatu, smartfon to telefon, dedykowany do dzwonienia a dodatkowa opcja to aparat. Dedykowany do robienia zdjęć jest aparat cyfrowy. Wiadomo, jak ktoś nie ma to nie ma i nie kupi ... i wierz mi, ja jestem bardzo blisko ludzi biednych, znam biedę, może nawet lepiej niż ty kiedykolwiek poznałeś i doświadczyłeś, więc te uwagi nt. tego co mam albo i nie mam nie sa na miejscu. Pytanie jest jasne: czy zdjęcia robione smartfonem sa bezpieczne- odpowiedź brzmi - nie bo smartfon ma podłączenie do internetu.
 

wipe

Active member
Rejestracja
Kwi 12, 2018
Postów
32
Buchów
1
Panowie, jak wspominał [MENTION=33377]OdcieńZieleni[/MENTION] kluczowe są tutaj dane EXIF, w zdjęciu właśnie w danych EXIF zapisane zostają informacje takie jak data, urządzenie z którego zrobione zostało zdjęcie oraz (nie zawsze) lokalizacja. Sam osobiście używam programu, który dane EXIF ze zdjęć usuwa. Nie wiem czy wrzucając na serwery #.com zostają automatycznie usuwane, wolę nie ryzykować. Ostatnio korzystam z programu exifpurge, dostępny za darmo na ich stronie. Pamiętajcie również, że exify to nie wszystko, najlepiej dla bezpieczeństwa korzystać z tora i/lub VPN'a. Jest w ogóle o tym jakiś rozległy post na forum? Chętnie mógłbym opisać kilka rzeczy na miarę potrzeb forum, jako, że siedzę w tym temacie ;).
 

danielbolek

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2018
Postów
142
Buchów
0
a co z aplikacjami na smartfony?? lub komunikatorem watsup??
aplikacje do zainstalowania wymagaja zgody na wglad do wszystkiego na telefonie nawet kalendarza .
komunikator watsup - chcialem zrobic powiedzmy selfi i wyslac dziewczunie a watsup wymagal zgody nie na >wglad> do zdjec tylko do uzywania aparatu i mikrofonu!!!!
czyli ze sam mogl sobie nagrywac i robic zdj kiedy chcial.
pozniej wlasciciele takich aplikacji maja wglad do wszystkiego co sie znajduje na twoim telefonie bo sam wyraziles na to zgode przy instalacji danej aplikacji badz uzywania aparatu przy robieniu zdj w komunikatorze.
facebook rowniez wymaga zgody na uzywanie aparatu mikrofonu i innych opcj na twoim smartfonie
 

Introwertyk

Well-known member
Rejestracja
Maj 7, 2020
Postów
57
Buchów
0
ku**a no nie przesadzajmy ,kto będzie śledził lub szukał zdjęć lub namierzał itd???(moje zdanie)
dużo ludzi robi smartfonem i bez lipy
 

DeepX

A fu!
Rejestracja
Gru 19, 2019
Postów
330
Buchów
38
W przypadku zdjęć robionych smartfonem dla 100% bezpieczeństwa najlepiej wykastrować pliki o dane EXIF, dane geo-lokalizacyjne, numer seryjny aparatu oraz dla ograniczenia możliwości porównywania plików dodać na zdjęciu losowy szum (wystarczy nawet 0,5% wtedy jakość zdjęcia nie ulega deformacji). Są aplikacje które to automatyzują, na komputery PC najlepszy chyba IrfanView do którego jest w cholerę wtyczek i można jego funkcjonalność rozszerzyć o wymagane moduły, na telefony była aplikacja bodajże EXIF-Eraser, trzeba by pogooglować.

Przede wszystkim osobiście polecam wyłączyć geo-tagowanie w opcjach aparatu. O ile nie potrzebujemy jakiś kontenerów typu "stories" w galerii, a zwłaszcza jeśli mamy zdjęcia krzaków itp. jest to zbędna opcja.


Teraz o sensowności takich zabiegów.

Znam historię dziewczyny która wpadła z 5g suszu bo miała śmiechawę i wzięli ją na rutynowe sprawdzanie. Po za tym co u niej znaleźli przeszukano jej mieszkanie i zabezpieczono telefon oraz laptop, ponieważ nie chciała dać na papier tego co na przesłuchaniach jest istotne, czyli nazwiska, kontakty. Temat przekazany do policyjnego WTO. Niczego sensownego z telefonu nie zabezpieczono ale znaleziono zdjęcia z imprezy gdzie w tle był widoczny namiot uprawowy. A w szczegółach zdjęcia dokładne współrzędne gdzie zdjęcie wykonano. Chłopak nie miał nic wspólnego z suszem który posiadała ale miał w domu kilka roślin na własny użytek, finalnie otarł się o zarzut handlu narkotykami, a przed wokandą wylądował za produkcję i posiadanie.
Przez jedno zdjęcie.
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
ku**a no nie przesadzajmy ,kto będzie śledził lub szukał zdjęć lub namierzał itd???(moje zdanie)
dużo ludzi robi smartfonem i bez lipy
A ja powiem tak. Oswego czasu zrobilem telefonem zdjecie drona bo typek zabral go do pracy i ku mojemu zdziwieniu nastepnego dnia na YT w proponowanych filmach wyskakuje mi recenzja wlasnie tego modelu momo ze nigdy nie szukalem w sieci i nie interesowalem się zadnym dronami. Przypadek?

Co do marychy to raczej nikt Ci na baze nie wjedzie z tego powodu ale lepiej uwazac.
 

wild pig

zielony w temacie
Weteran
Rejestracja
Mar 8, 2012
Postów
650
Buchów
2,488
Odznaki
14
A ja powiem tak. Oswego czasu zrobilem telefonem zdjecie drona bo typek zabral go do pracy i ku mojemu zdziwieniu nastepnego dnia na YT w proponowanych filmach wyskakuje mi recenzja wlasnie tego modelu momo ze nigdy nie szukalem w sieci i nie interesowalem się zadnym dronami. Przypadek?

Co do marychy to raczej nikt Ci na baze nie wjedzie z tego powodu ale lepiej uwazac.

ja mam tak samo z rozmowami przy smartfonie, często mam jakieś reklamy związane z tematem rozmowy.
 

wild pig

zielony w temacie
Weteran
Rejestracja
Mar 8, 2012
Postów
650
Buchów
2,488
Odznaki
14
Szukałbym raczej niepowołanego 3rd party na urządzeniu niż obwiniał za to operatora.

ma to sens, wsumie nigdy nie zgłębiałem tematu także dzięki za sugestie. Jak myślisz może to być konkretna apka czy złośliwe oprogramowanie?
 

DeepX

A fu!
Rejestracja
Gru 19, 2019
Postów
330
Buchów
38
ma to sens, wsumie nigdy nie zgłębiałem tematu także dzięki za sugestie. Jak myślisz może to być konkretna apka czy złośliwe oprogramowanie?

Każda apka może być złośliwym oprogramowaniem lub mieć je zaszczepione. Nie popadałbym jednak w paranoje, polecam sprawdzić na początek które aplikacje mają przyznane uprawnienia dostępu do mikrofonu i tym które wedle Twojej oceny mieć takich uprawnień nie powinny je odebrał.
 

Iskra

Well-known member
Rejestracja
Lut 3, 2020
Postów
237
Buchów
806
Odznaki
2
Cześć ja bym osobiście odradzał robienia fotek smartfonem jak ktoś zapomni synchronizacji albo wyłączyć gps to lipa a wiadomo cyber Policja pracuje i monitoruje różne fora ostatnio Google z powodu korona śledzi użytkowników.
 

Buzz Astral

The Weed Ranger
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2018
Postów
1,336
Buchów
3,315
Odznaki
10
Każda apka może być złośliwym oprogramowaniem lub mieć je zaszczepione. Nie popadałbym jednak w paranoje, polecam sprawdzić na początek które aplikacje mają przyznane uprawnienia dostępu do mikrofonu i tym które wedle Twojej oceny mieć takich uprawnień nie powinny je odebrał.

To o czym mówicie, czyli reklamy nawiązujące do tematów rozmów które odbyliście "w towarzystwie telefonu",
to standardowa już teraz funkcja Google.
 

DeepX

A fu!
Rejestracja
Gru 19, 2019
Postów
330
Buchów
38
To o czym mówicie, czyli reklamy nawiązujące do tematów rozmów które odbyliście "w towarzystwie telefonu",
to standardowa już teraz funkcja Google.
To ładnie
Google w kulki leci. Mam nadzieję, że w jabłkach jeszcze takiego ficzera nie ma, przynajmniej nie zauważyłem.
 

Buzz Astral

The Weed Ranger
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2018
Postów
1,336
Buchów
3,315
Odznaki
10
Mam nadzieję, że w jabłkach jeszcze takiego ficzera nie ma
Jest jeżeli masz jakąkolwiek aplikację związaną z bezpośrednio z Google - Facebook, Instagram, Gmail, Google Maps itp. to na bank masz ten "ficzer" - myślę, że nawet jeżeli nie masz, to i tak iPhone też chętnie Cię posłucha :p

Nie schizowałbym się jednak za bardzo, bo nie ma takiej potrzeby - o ile nie masz nic poważnego na sumieniu :) Wszystko to stara się raczej napędzać rynek i służy bardziej celom marketingowym, niż typowej inwigilacji ogółu.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół