nasiona marihuany

Zestaw dla początkującego

Wyszukiwarka Forumowa:

VaC

Member
Rejestracja
Kwi 14, 2021
Postów
9
Buchów
0
Witam wszystkich, mam zamiar zacząć uczyć się ogrodnictwa ? jednak jestem bardzo początkujący miałem przygody sezonowe Outdoor jednak chciałbym zacząć bawić się indoor (wkoncu takie czasy koronaswirus itd. Lepiej pozostać w domu ?) a tak serio.
Poszukuje zestawu growboxa najlepiej kompletnego do 1.5k zł + ewentualnie mogę dokupić jakieś zawieszki neutralizujące zapach itd. Chcę się zamknąć w pełnym zestawie w kwocie do 1600zl wliczając przesyłkę, box najlepiej na 4+ rośliny.
I teraz kwestia czy HPS czy LED prosiłbym o wypowiedź osób które korzystały z jednego i drugiego i jakie odczucia, nie ukrywam zależy mi na jak najmniejszym zużyciu prądu.
 

Green John

Walczę z ostrym cieniem mgły
Weteran
Rejestracja
Lip 19, 2010
Postów
1,093
Buchów
1,243
Odznaki
7
Jak mniejsze zużycie to sam sobie odpowiedziałeś ;) Popatrz sobie fotorelacje ledy wyprzedziły obecnie hps. Robiłem pod różnymi źródłami światła i led wypada bardzo dobrze jeśli dasz wystarczająco światła. A może sam sobie zrobisz boxa to nie takie trudne a satysfakcja na koniec jest o wiele większa plus więcej kasy na nawozy i lepsze oświetlenie.
 

VaC

Member
Rejestracja
Kwi 14, 2021
Postów
9
Buchów
0
Rozumiem, co do boxa niemam za bardzo czasu na budowanie (konstrukcji) więc liczyłem na bardziej gotowe rozwiązania.
Jeżeli mówisz ze led wyprzedziły HPS'y to jak myślisz Mars Hydro TS600 wystarczyłby na namiot 60x60x160 czytałem w poprzednich postach ze na doniczkę trzeba liczyć 20x20 czyli w namiocie 60x60 zmieszczę 3 rośliny?
 

Szevo

Outdoor 4 ever
Weteran
Rejestracja
Lut 13, 2012
Postów
1,522
Buchów
3,694
Odznaki
10
Jakbym nie liczył to wychodzi 9roślin, bo przeliczasz na m2. Logika 20x20 to jedna, 60x20 to trzy, 60x60 to 9!
 

Zie-lony

Well-known member
Rejestracja
Paź 29, 2019
Postów
1,727
Buchów
3,651
Odznaki
6
W moim 60x60 miałem spokojnie 4-9l doniczki. A widziałem, że dali 11l i cztery też wchodziły.. TS1000 zerknij, ja się nie znam na marsach. Lub zobacz paski samsunga lm301b qb.
 

VaC

Member
Rejestracja
Kwi 14, 2021
Postów
9
Buchów
0
No faktycznie objętość powierzchni doniczkę obliczana jest na m2 ?‍♂️ taniej będzie jeżeli złożę sam zestaw grow boxa czy z tzw. gotowców? Jak wyżej napisałem jestem początkujący i zależy mi na jak najcichszym, najwydajniejszym i najmniej prądożernym zestawie w tej cenie.
 

Mavsky

Member
Rejestracja
Maj 14, 2019
Postów
5
Buchów
4
Cześć.
Jako sam jestem jesszcze początkującym to dodam, że jeśli szukasz boxa to wybierz najlepiej z otworami na dole pod jakis mały wentylator wtłaczający.
Posiadam dwa boxy jeden z nich to diamond box a drugi to growtech coś takiego, ten drugi nie ma tych otworów przez co ma słabsza wentylację.
Jeśli się mylę poprawcie mnie.
 

VaC

Member
Rejestracja
Kwi 14, 2021
Postów
9
Buchów
0
Przymierzam się do kupna RoyalRoom® Classic C60 ma dużo więcej otworów niż powinien więc problem słabszej wentylacji byłby rozwiązany chyba że jest tutaj jakiś obeznany ogrodnik ? który może pomóc mi złożyć takowego boxa ew. Podesłać link z gotowców.
 

Zie-lony

Well-known member
Rejestracja
Paź 29, 2019
Postów
1,727
Buchów
3,651
Odznaki
6
Może być ten c60, przy tak małych boxach, Went wtłaczający jest nie potrzebny. Wystarczy żeby był otwór na dole, wszystko zrobi Went wyciągający.
 

L.a.m.a.

KEBABA BYM ZJADŁ
Weteran
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
923
Buchów
942
Odznaki
3
Zobacz sobie w dziale warsztat, są grow boxy różne, ja mam np ze starej szafy i kosztował mnie ok 500zł ze światłem i wentylacją na 0.4m2
 

VaC

Member
Rejestracja
Kwi 14, 2021
Postów
9
Buchów
0
Pryncypałek widziałem twoja fr i słodycze fajne i pewnie smaczne wyszły ?
Wiem ze nie ten dział ale mam pytanie propo "pestek"
Bardziej przygotowywałem się pod outdoor i kupiłem pestki out czy będzie to grało pod growboxa czy zamawiać nowe nasiona in.
- Auto Jack Berry XL by Bigseedbank
- Auto Amnesia 47 XL by Bigseedbank
- Auto Black Mazar XL by Bulk
- Auto Jack Herrer by Bulk
- Auto AK 47 2.0 by Bulk
- White Widow XXL Autoflowering by dinafem
- Auto Magnum by Buddah Seeds
Z góry dzięki za pomoc wszystkim tutaj zgromadzonym ?️
 

L.a.m.a.

KEBABA BYM ZJADŁ
Weteran
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
923
Buchów
942
Odznaki
3
@VaC
Wszystko co na out wyrośnie też in, tylko pytanie czy warto wydawać na światło kasę na krzaki co kwitną 12 tygodni
 

ZielonaMangusta

Well-known member
Rejestracja
Mar 13, 2021
Postów
48
Buchów
10
Wszystkie pestki, ktore wymieniles, to sa automaty, wiec jak najbardziej nadaja sie do boxa.
taniej będzie jeżeli złożę sam zestaw grow boxa czy z tzw. gotowców?
O wiele taniej Ci wyjdzie zlozyc samemu. Mozesz uzyc starej szafy lub zbic drewniany stelaz i pokryc go mylarem. Jest z tym troche zachodu, ale koszta nawet 10x nizsze.
zależy mi na jak najcichszym, najwydajniejszym i najmniej prądożernym zestawie w tej cenie
Niestety z gotowcow w tej cenie nic nie wycudujesz, wiec albo musisz zmniejszyc wymagania, albo zwiekszyc limit kasy do wydania, albo jw. czyli zrobic boxa samemu.
LEDy ogolnie sa jeszcze dosc drogie, dlatego na pierwszy raz przy malym nakladzie srodkow poleca sie HPS. Nabierzesz doswiadczenia i zobaczysz czy to dla Ciebie, to zainwestujesz w drozsze i lepsze rozwiazania.
jak myślisz Mars Hydro TS600 wystarczyłby na namiot 60x60x160
Spokojnie wystarczy.
czyli w namiocie 60x60 zmieszczę 3 rośliny?
Do takiego metrazu najoptymalniej jest wsadzic 4-5 roslinek.
 

VaC

Member
Rejestracja
Kwi 14, 2021
Postów
9
Buchów
0
@Pryncypałek jeżeli ma być mieć pewne to jest warte :D
@ZielonaMangusta jednak na pierwszym miejscu stawiam prądożerność LED zużyje tej energii napewno mniej niż HPS
@EDIT
Secret Jardin Hydro Shoot 60 v.2.0 - 60x60x160
Wentylator Extractor TT 100mm Dual 145-187m3/h
Filtr węglowy Prima Klima Eco Line 100mm 160 - 240m3/H
Mars Hydro TS600 100W Lampa Led Grow

Co do koszyka mogę dorzucić na akcję "wrazie w" jakieś propozycje sugestie ? :D
 
Ostatnia edycja:

Brodaczyna

New member
Rejestracja
Kwi 23, 2021
Postów
4
Buchów
2
No faktycznie objętość powierzchni doniczkę obliczana jest na m2 ?‍♂️ taniej będzie jeżeli złożę sam zestaw grow boxa czy z tzw. gotowców? Jak wyżej napisałem jestem początkujący i zależy mi na jak najcichszym, najwydajniejszym i najmniej prądożernym zestawie w tej cenie.
Siemanko,
Mega polecam zrobienie samemu swojego boxa. Jak ktoś już wcześniej pisał, jest mega satysfakcja jak i sam sobie możesz wszystko zaprojektować. Ja to robiłem 8 lat temu i od 6 lat nie używałem go ( nie było jak ). Czas wrócić, odświeżyć i może coś zmienić. Jednak klasyczna lampa H zostaje. Jak potrzebujesz info. daj znaka.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół