nasiona marihuany

Ziemiórki podczas uprawy roślin

Wyszukiwarka Forumowa:

neurofan

Well-known member
Buchów
2,884
Odznaki
4
Ciężko się tego pozbyć i opanować kiedy już populacja urośnie. Używałem kupnego czosnku z jakim badziewiem coś pomagało, ale bez szałuu może 30% mniej niż zwykle, można też ustawić wiatrak na równo z doniczkami żeby utrudnić im londowanie na ziemi i składanie jajec. Najlepszy sposób jaki wymyśliłem to zablokowanie dostępu do ziemi zakładając mikro siatkę, trochę roboty jest ale efekt gwarantowany.(trochę amatorsko wykonane, ale działało xd)

Well-known member
Buchów
469
Mi się podczas tego grow zaległy, póki co lepy rozstawione. Ale za tydzień ścinka i postaram się tego pozbyć. Na poddaszu nie mam żadnych kwiatów, porozstawialem lepy. Zamówiłem raida, odpowiednik brosa o którym rozmawiacie. Ziemia będzie do utylizacji oczywiście. No i czytając opinie raid dosyć skutecznie je pozbawia życia oczywiście mówię o formie muszek. Larwy z ziemią zostaną wyrzucone z domu i mam nadzieję, że dosyć skutecznie się tego pozbędę. No a jak nie to walki dołącza nicienie. Zastanawia mnie tylko to czy podczas włączonego raida w pomieszczeniu będę mógł normalnie suszyć topy czy raczej nie jest to zalecane i wstrzymać się już do momentu aż całkiem wysuszę? I zobaczymy czy nowa ziemia nie będzie miała lokatorów 😆 a w pomieszczeniu w którym mam namiot leży sobie jeszcze worek 20 l z ziemią, mam nadzieję że tam się nie zaległy szuje
Wydaje mi się, że nie powinno mieć wpływu na susz. Ale ręki sobie nie dam obciąć 🫣

mleko1986

Well-known member
Buchów
457
Można posypać wierzchnią warstwę ziemi piaskiem, będzie mało atrakcyjna dla ziemiórek. Ale ogólnie to lepy podstawa i się przyzwyczaić ziemiórki to wieczny kompan growera, trudno tego się pozbyć.

Jakiś rok lub dwa lata temu miałem taką plagę, że mi do oczu wlatywały jak otwierałem boxa, a to Livingsoil więc nie wymieniałem ziemi. Używałem przede wszystkim roztoczy, niceni i lepów. Aktualnie po kolejnym roku z tą ziemia, populacja ziemiórek wyginęła praktycznie do zera, gorzej że wciornastki trafiłem pomiędzy i te teraz mnie dręczą, ale kolega bortek objaśnil na forum jak z tym walczyć. Więc jestem w trakcie.

turbocizia

Well-known member
Weteran
Buchów
2,757
Odznaki
1
Żółte lepy, wodne pułapki z kurkumą, nicienie. Tak sobie radziłam. Z tym, że nicienie wjeżdżały jak już dwie pierwsze bariery się poddały :)

BetonowyDaniel

Well-known member
Buchów
1,557
Odznaki
4
Jak już chcesz blokować ich dostęp do ziemi to okrzemki się sprawdzają

kameleonsen

Well-known member
Buchów
95
Panowie, a dlaczego nicieni używacie na koniec, a nie na poczatku?
Są jakieś przeciwskazania?

kameleonsen

Well-known member
Buchów
95
Turbocizna tak napisał, nie dosłownie. Dlatego pytam, kto pyta nie ci*a ;)
Rozumiem, że dopowiedziałem sobie?

mleko1986

Well-known member
Buchów
457
Raczej dostępność lepów jest w każdym ogrodniczym, a nicenie/roztocza trzeba zamawiać w internecie. dlatego pewnie taką kolejność każdy miał.

Zacier

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rozwiązań
2
Buchów
15,654
Żółte lepy są po to, żeby dorosłe osobniki zaj***ć, a nicie żeby zaj***ć larwy w ziemi. Bez tego połączenie raczej nie uda się wytępić wszystkich.
Ja mam prze***ane, bo w całym domu mam, nawet na drugim piętrze a roślin w chacie mam od zajeebania, ale walka trwa :farao:

Bortek

Uprzejmie Donosze...
Weteran
Buchów
20,390
Odznaki
5
Ja mam w kazdym grow jakos nie bardzo szkodzą,mam lepy żolte i tyle.Cos tam zawsze sie pokazuja ale wbijam w to ogolnie

kameleonsen

Well-known member
Buchów
95
Ziemióry szkodzą jak ziemia jest sucha. Jak mokro to nie jedzą korzeni (teoria, a praktyka? pewnie jak jest już dużo to jedzą wszystko jak leci).
To jak Pany. Jak wleje nicienie odrazu przy sadzeniu to myślicie ze przeżyją czy padną. Jak je karmic nie robakami?) Prewencyjnie. (wkuwi×׹ mnie te muszki)

Ps. Na owocówki świetnym wabikiem jest wodą z octem i płynem do mycia naczyń.
Stoi u mnie w sezonie owocowym od lat.

Psiqtas

Active member
Buchów
4
Żółte lepy są po to, żeby dorosłe osobniki zaj***ć, a nicie żeby zaj***ć larwy w ziemi. Bez tego połączenie raczej nie uda się wytępić wszystkich.
Ja mam prze***ane, bo w całym domu mam, nawet na drugim piętrze a roślin w chacie mam od zajeebania, ale walka trwa :farao:
I to zamyka temat!
Dodam od siebie ze w szczycie plagi tych k***uw to odpalalem w nerwach odkurzacz i jazda ze scierwem.

Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół