nasiona marihuany

Ziemia droższa czy tańsza

Wyszukiwarka Forumowa:

Ros

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2021
Postów
88
Buchów
13
Planuję kupić ziemię

CANNA Terra Professional, która posiada w sobie nawozy. Jak to jest w takim razie z nawozami dodatkowo do podlewania? Ta ziemia dałaby radę podczas wega, bez dodatkowych nawozów? Czy dodatkowo kupić 3 pak biobizzu? Czy lepiej zwykłą ziemię ogrodniczą i samemu nawozić?​


Ps. Jakiej firmy nawozy polecacie, które byłyby w miarę tanie? Biobizz bedzie dobre?
 

Dzi@d_borowy

Well-known member
Rejestracja
Sty 16, 2021
Postów
403
Buchów
529
Jak poczytasz relacje i przejrzysz forum to znajdziesz odpowiedz na swoje pytania.
Ja osobiście poszedł bym raczej w ziemię ogrodową ale nie najtańszą np. jakiś KRONEN dodał granulowanego obornika i na tym cisnął.
Co do własnego MIXa ziemi też jest pełno info na forum poszukaj.

Co do dedykowanych miksów, nie wiem jak to jest z tymi nawozami bo nigdy takowej mieszanki nie mialem.

Prawdę powiedziawszy i na najtanszej ziemi marketowej Ci chwast wyrośnie, pewno wtedy bedzie potrzebować nawożenia
<zobaczysz po liściach> .

zależy na co się nastawiasz, jaką masz powieszchnię (co generalnie nie jest istotnym faktrem w tym temacie)

Odpowiadając na Twoje pytanie to JA bym zrobił własny MIX, obserwował rośliny i w razie potrzeby nawoził
tak nauczysz się więcej o roślinach.

Strony z treścią godną zapoznania się w temacie nawożenia.


 

Sonny

Well-known member
Rejestracja
Wrz 8, 2021
Postów
113
Buchów
481
Planuję kupić ziemię

CANNA Terra Professional, która posiada w sobie nawozy. Jak to jest w takim razie z nawozami dodatkowo do podlewania? Ta ziemia dałaby radę podczas wega, bez dodatkowych nawozów? Czy dodatkowo kupić 3 pak biobizzu? Czy lepiej zwykłą ziemię ogrodniczą i samemu nawozić?​


Ps. Jakiej firmy nawozy polecacie, które byłyby w miarę tanie? Biobizz bedzie dobre?
Czasem uda się cały weg , bez nawozów ale miej na wszelki wypadek coś do podlania. Biobizz całkiem całkiem, ale może pomysł o Biotabs tyle ze wtedy lepiej podłoże bardziej jałowe.
 

Eko

997
Weteran
Rejestracja
Paź 2, 2009
Postów
3,326
Buchów
4,334
Odznaki
13
Kup porządna ziemię, do sadzonek słabsza, przesadź je w odpowiednim momencie, nie kupuj tego kronnen, nie dawaj żadnych granulatów, ziemia ziemi nie jest rowna, nawet ta sama kupiona na jednej palecie można się spodziewać innych właściwość, tak samo po roślinach można się spodziewać różnorodnego zapotrzebowania na składniki odżywcze, u jednych bd to szybciej i drugiej wolniej a jeszcze inne będą mieć oznaki przenawożenia, dlatego musisz mieć podstawe, nawóz na z nprzewaga npk którym też będziesz mógł robić opryski, nawóz pk, plus coś typu calmag, dolomit, i regulatory pH, kolejnym elementem jest już sama hodowla i obserwacja, jak nie spie****isz to się nie nauczysz
 

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,787
Buchów
10,100
Odznaki
9
Ja jestem zwolennikiem przygotowania własnoręcznie podłoża. Jak zrobisz to sam ze znanych składników to zawsze wiesz co siedzi w glebie.
Ja daję substrat torfowy Athena 80l + perlit (4-10l) + kostka kokosa (10l) + dolomit parę garści.
Na takiej mieszance nigdy nie miałem przenawożonych roślin, choć na indukcji wypada podlać już nawozem.
Kiedyś kupiłem jakąś lepszą ziemię BIO, rośliny były nażarte azotem, że więcej jej nie kupiłem.



ziemia.JPG
 

Phanta Rei

🅸🅻🅻🅴🅶🅰🅻
Rejestracja
Cze 20, 2021
Postów
245
Buchów
128
Odznaki
1
Ja ostatnio użyłem kronen do palm i juk. Do tego dałem perlitu, keramzytu, dolomitu, hydrożel. Jedna biotabska. nastepnie podlewałem tylko hummusem z dżdzownic na weg, po przejsciu na flo burza kwiatów surfinia/pelargonia malutkie ilosci. Roslina szła pieknie bez żadnych niedoborów nadwyżek pąki wielkie pachnące ideolo
 
Ostatnia edycja:

czakra

Active member
Rejestracja
Paź 20, 2020
Postów
29
Buchów
55
testowałem juz wszystkie ziemie growshopowe, ale moim zdaniem najlepsza marketówka COMPO SANA do palm i roslin zielonych, ani razu mi nie wyszly robale, bardzo dobrze sterylizowana
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół