nasiona marihuany

Ziemia kwiatowa z ogrodniczego, a brak nawozów

Wyszukiwarka Forumowa:

wojtas1661

Well-known member
Rejestracja
Kwi 24, 2022
Postów
144
Buchów
222
Witam. Mam roślinkę - automat white widow, ma już 32dni od wyjścia z ziemi. Do tej pory nie lałem jej nic, bo ładnie rosła. Czy nawozów z tej ziemi wystarczy jej do końca, czy lepiej już coś zamawiać? Pytam, bo zauważyłem, że pierwsze dwa listki z dołu już uschły, i następne nad nimi mają już żółte plamy. W tej glebie zdaje się, że są nawozy mineralne. Widziałem też na forum uprawę mikro pod żarówką 23W gdzie roślina była w takiej ziemi i nie miała wcale nawozów.
 

Czubekbe

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2021
Postów
933
Buchów
2,609
Odznaki
3
Bez zdjęć ciężko stwierdzic właściwie ale osobiście myślę że będziesz miał problem. Fajnie żebyś się ubezpieczyl w jakiś bloom przynajmniej. Sam mówisz 32 dzień czyli drugie tyle jeszcze przed Tobą co najmniej nawet przy automacie A obecnie zaczyna się też czas kiedy będzie najwięcej jadła także jakiś bloom, PK i calmag jak masz to pod ledem by się przydały. ?
 

Dur99

Member
Rejestracja
Wrz 15, 2020
Postów
12
Buchów
3
Tak jak kolega wyżej napisał , ewentualnie kup kilka guerilla tabs na jakiś czas powinno starczyć , druga sprawą jest to że jak masz tylko jednego krzaka możesz sobie sam zrobić nawóz , z pokrzyw , bananów , skorupki od jajka masz wiele możliwości
 

wojtas1661

Well-known member
Rejestracja
Kwi 24, 2022
Postów
144
Buchów
222
Dobra Panowie, dodaję fotki, bo bez to wróżenie z fusów. Dodam jeszcze, że zakwitła dosyć wcześnie, bo chyba 23/24 dnia (preflowery).


Dodam jeszcze trochę informacji, na razie jest pod ledami philips 13w 2700k 1521lm x 6 czyli 78W. Świecę jej 18/6 i po całym dniu świecenia roślinka wydaje się zmęczona i nieco oklapnięta. Światło trzymam 20 max 30cm nad roślinką. Donica 8-10 litrów, roślinka wysoka na 40cm, box dosyć duży jak na jedną, bo 50x50x120. Temperatura dzień 25-27 wilg. 40%, noc 20-22 wilg. 55-60% (chyba, że po podlaniu wtedy więcej). Podlewam ją cisowianką co 3 dni 500-750ml ph 7, gleba kwiatowa ph 6,5 + 30% perlitu.

Edit: Mam na stanie BioGrowa z Biobizza i nie wiem czy go lać, bo z jednej strony te braki na dole, ale reszta liści jest ciemnozielona.
 

Czubekbe

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2021
Postów
933
Buchów
2,609
Odznaki
3
Nie dawaj jej nic narazie bo jest nabita w ch*j azotem. Ubezpiecz się w cal mag i jakieś PK. Cal Mag Ci potrzebny pod ledami bankowo zaraz będzie potrzebny bo kwitnie i będzie wyjadac A PK to podstawa na flo. Jest ciemna A biogrow ma dużo azotu i śladowe ilości PK A Ty potrzebujesz na odwrot ,niewiele azotu sporo PK zeby topy puchly. Oczywiscie ubezpiecz się w te nawozy ale ich póki co nie lej- daj jej wyjesc z lisci troche. Nawozy używa sie jak zaczniesz widzieć braki dopiero. Te pierwsze liscie z dołu olej, dolne będą odpadac bo roślina będzie wyjadac A jeśli tak się dzieje roślinka zolknie od dołu także możesz je usunąć i bez stresu.
A co do tego

po całym dniu świecenia roślinka wydaje się zmęczona i nieco oklapnięta.
One są właśnie zmęczona i szykują się do snu, przed zgaszeniem światła to normalne także nie przejmuj się. ?
 

Space Marinez

Well-known member
Rejestracja
Kwi 27, 2022
Postów
94
Buchów
76
Tam jest garstka ziemi i za późno nie odpalisz tam organiki za chu*a już nie dawaj żadnych bananów ani skorupek bo to nic nie da i będą niedobory do końca kup Terra Bloom z plagrona i jakiś calmag do oprysku a jak na bogato to dorzuć green sensation na ostatnie tygodnie
 

wojtas1661

Well-known member
Rejestracja
Kwi 24, 2022
Postów
144
Buchów
222
Tak szczerze to się teraz zastanawiam. Jestem fanem organiki (następna uprawa lightmix + trypack), a tutaj jestem zmuszony użyć mineralnych. Terra Bloom sprzedają w litrowych butelkach, nie będę gdzie i kiedy miał tego zużyć. A tak na marginesie to można łączyć Terra Bloom z Green Sensation? Przy Green Sensation piszą, aby nie łączyć z PK, a co by nie było Terra Bloom ma głównie PK w składzie.

Postanowiłem tak, niech sobie wyje azot z tej gleby, a teraz zamawiam:
i do tego calmag z biobizza. Co powiecie? Ten pierwszy da rade? Chodzi o to, że nie chcę inwestować w mineralne, bo w przyszłości nie planuję takich upraw. Chyba, że jako ciekawostkę za jakiś czas.

A tak na marginesie, gdzie tu można dać bucha/plusa za pomoc? Nie widzę nigdzie ikonki.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół