nasiona marihuany

Ziemia na outdoor dobra a tania poleci ktoś ?

Wyszukiwarka Forumowa:

Guffy

Well-known member
Rejestracja
Maj 21, 2015
Postów
243
Buchów
41
Odznaki
1
Jeśli chcesz tanim kosztem to polecam ziemie z biedronki ja co roku na niej lece plus obornik i zostawiam bez opieki krzaczki wracam w pazdzierniku i wszystko jest OK Najważniejsza moim zdaniem jest miejscówka. Pozdrawiam :)
gardenic?
wysiewasz odrazu do niej po kiełkowaniu, nie ma problemów na starcie?
Dzięki
 

TęczowyMiś

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2012
Postów
520
Buchów
427
Odznaki
1
gardenic?
wysiewasz odrazu do niej po kiełkowaniu, nie ma problemów na starcie?
Dzięki
Nie, najpierw trzymam jakieś 2 tygodnie pod lampkami i później takie podrośnięte sadze docelowo i zostawiam wszystko naturze ze względu bezpieczeństwa. Później wrzesień, pazdziernik obserwacja terenu i kosa. :)
 

Guffy

Well-known member
Rejestracja
Maj 21, 2015
Postów
243
Buchów
41
Odznaki
1
Nie, najpierw trzymam jakieś 2 tygodnie pod lampkami i później takie podrośnięte sadze docelowo i zostawiam wszystko naturze ze względu bezpieczeństwa. Później wrzesień, pazdziernik obserwacja terenu i kosa. :)
O to mi chodziło, ja swoje też zamierzam potrzymać 2-3 tyg. pod lampą i out, kupilem doniczki 2l x20 mam nadzieje, że wystarczą do okresu przesadzania, dokupie jeszcze 20l tej ziemii z biedry na doniczki. Robiłeś już coś takiego że "zostawiales wszystko naturze", przygotowywales jakos specjalnie ziemie, czy totalnie wolna ręka natury? :toke:
 

TęczowyMiś

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2012
Postów
520
Buchów
427
Odznaki
1
O to mi chodziło, ja swoje też zamierzam potrzymać 2-3 tyg. pod lampą i out, kupilem doniczki 2l x20 mam nadzieje, że wystarczą do okresu przesadzania, dokupie jeszcze 20l tej ziemii z biedry na doniczki. Robiłeś już coś takiego że "zostawiales wszystko naturze", przygotowywales jakos specjalnie ziemie, czy totalnie wolna ręka natury? :toke:
Tak, już kilka sezonów udanych, ale miejscówka konkretna ani zwierzyna nie wejdzie ani człowiek raczej tam nie zaglądnie :) w tamtym roku miałem tam chyba 6 szt z czego 5 przetrwało i miały od 2m do 2.5m. Dołki kopie tak na 60L i dodaje obornika pare garści ale w tym roku myśle jeszcze tego hydrożelu dodać i myśle ze będzie gitara :p a co do tych doniczek to ja w kubkach plastikowych sadze tylkow tych ciemnych żeby nie naświetlać korzeni i spokojnie trzymam je tak 2tyg może dluzej. Powodzenia :)
 

Mr Topek

Well-known member
Rejestracja
Lut 26, 2019
Postów
84
Buchów
12
O to mi chodziło, ja swoje też zamierzam potrzymać 2-3 tyg. pod lampą i out, kupilem doniczki 2l x20 mam nadzieje, że wystarczą do okresu przesadzania, dokupie jeszcze 20l tej ziemii z biedry na doniczki. Robiłeś już coś takiego że "zostawiales wszystko naturze", przygotowywales jakos specjalnie ziemie, czy totalnie wolna ręka natury? :toke:
wolna ręka natury ci wypłucze nawozy jak przy***ie tydzień deszczu, nie chce mi się wierzyć że w październiku dziewczyny nie mają niedoborów jeszcze bez hydrożelu, mega fart z deszczami albo idealnie dobrany spot i dawki nawozów długo uwalniające się, ja ograniczając totalnie odwiedziny na spota i tak byłem podsypać i polecam ci to samo, kontrolnie wpadnij na spota w momencie ostatnich tygodni wega i połowa flo i od razu zapodaj im oprysk na pleche bo przyjdziesz w październiku i będziesz zbierał bawełnę zamiast topów, tym bardziej jak spot jest mało przewiewny ;) (PS planując tak mało wizyt mam nadzieje że wziąłeś pod uwagę siatkę lub drut żeby nie przechodziła zwierzyna i nie masz na spocie ślimaków)
 

Guffy

Well-known member
Rejestracja
Maj 21, 2015
Postów
243
Buchów
41
Odznaki
1
wolna ręka natury ci wypłucze nawozy jak przy***ie tydzień deszczu, nie chce mi się wierzyć że w październiku dziewczyny nie mają niedoborów jeszcze bez hydrożelu, mega fart z deszczami albo idealnie dobrany spot i dawki nawozów długo uwalniające się, ja ograniczając totalnie odwiedziny na spota i tak byłem podsypać i polecam ci to samo, kontrolnie wpadnij na spota w momencie ostatnich tygodni wega i połowa flo i od razu zapodaj im oprysk na pleche bo przyjdziesz w październiku i będziesz zbierał bawełnę zamiast topów, tym bardziej jak spot jest mało przewiewny ;) (PS planując tak mało wizyt mam nadzieje że wziąłeś pod uwagę siatkę lub drut żeby nie przechodziła zwierzyna i nie masz na spocie ślimaków)
Osobiście chciałbym zaglądać raz na 2-3tygodnie, zależnie właśnie od pogody ślimakol mam, na sarny ceny odstraszaczy poszybowały mega w górę, chyba pozostaną mi tanie metody typu mydło i modły, że sarny sie na spota nie wpie****ą.
Dobrze, że dodałeś coś o srodku na pleśń, bo o tym całkowicie zapomniałem.
Hydrożelu nie mam, mam za to mikrozyne dawkować ją docelowo w miejsce na spocie czy już do doniczek?
Kupiłem opryskiwacz 3l, jakie środki ochrony/nawozy poleciłbyś do oprysków na out'cie?
 

Mr Topek

Well-known member
Rejestracja
Lut 26, 2019
Postów
84
Buchów
12
Osobiście chciałbym zaglądać raz na 2-3tygodnie, zależnie właśnie od pogody ślimakol mam, na sarny ceny odstraszaczy poszybowały mega w górę, chyba pozostaną mi tanie metody typu mydło i modły, że sarny sie na spota nie wpie****ą.
Dobrze, że dodałeś coś o srodku na pleśń, bo o tym całkowicie zapomniałem.
Hydrożelu nie mam, mam za to mikrozyne dawkować ją docelowo w miejsce na spocie czy już do doniczek?
Kupiłem opryskiwacz 3l, jakie środki ochrony/nawozy poleciłbyś do oprysków na out'cie?
wszystko zależy od twojego budżetu i umiejętności(żeby nie przesadzić i potrafic rozpoznać wszelkie niedobory), ja osobiście moge ci polecić przy treningu fim i lst nawóz z hormonami i witaminami SuperThrive

m.in warto sie zainteresować
Asahi SL (oprysk)
tytanit (oprysk)
oraz nawozy dolistne jak magnez, wapń, żelazo (oprysk)
grzybobójcze topsin 500 sc (oprysk)
mikoryza to korzenie więc najlepiej jakby byla rozcieńczona z woda i podlana roslina.
pamiętaj o odpowiednim rozcieńczeniu.
 
U

Usunięty 26520

Guest
wszystko zależy od twojego budżetu i umiejętności(żeby nie przesadzić i potrafic rozpoznać wszelkie niedobory), ja osobiście moge ci polecić przy treningu fim i lst nawóz z hormonami i witaminami SuperThrive

m.in warto sie zainteresować
Asahi SL (oprysk)
tytanit (oprysk)
oraz nawozy dolistne jak magnez, wapń, żelazo (oprysk)
grzybobójcze topsin 500 sc (oprysk)
mikoryza to korzenie więc najlepiej jakby byla rozcieńczona z woda i podlana roslina.
pamiętaj o odpowiednim rozcieńczeniu.
Topsin 500 sc nie został przypadkiem wycofany ??
 

Napizgany

Well-known member
Rejestracja
Kwi 29, 2019
Postów
100
Buchów
50
Odznaki
1
Topsin 500 sc nie został przypadkiem wycofany ??
z tego co słyszałem to właśnie został i babeczka w sklepie dała mi Topas100EC i mam jeszcze biosept active, w tym roku sprawdzę te dwa preparaty
 

simba

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 31, 2016
Postów
610
Buchów
1,675
Odznaki
2
Z tego co czytałem to Topsin został wycofany i na necie już go nie dostaniesz.Może po ogrodniczych na lewo jeszcze sprzedają choć w to wątpię.
 

Mr Topek

Well-known member
Rejestracja
Lut 26, 2019
Postów
84
Buchów
12
Owszem został wycofany, ale zamienników jest masa, ja w tym roku zaczynam stosować mieszanine różnych środków, wykazują wyższą skuteczność niż fungicydy parchowe stosowane samodzielnie, w tym roku bede stosowal Switch 62.5 WG + Miedzian 50 WP lub Delan 700 WG. Zobaczymy czy Badania potwierdzą lepszą ochronę kwiatostanów.
 

simba

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 31, 2016
Postów
610
Buchów
1,675
Odznaki
2
A to nie ma nawet co nad tym co polemizować bo wybór jest spory.Ja zamierzam właśnie zrobić mix Miedziana 50 + Magnicur Finito.Nigdy nie mieszałem dwóch środków,zawsze na przemian stosowałem.Zobaczymy pod koniec sezonu jakie będą efekty tych naszych mikstur?
 

Robertpurple

Active member
Rejestracja
Sie 6, 2022
Postów
33
Buchów
8
Najlepszy jest kompost z kompostowni.Cena za tonę około 80 zł plus koszt transportu.Przez 3 miesiące krzaki porosły na 2.5 metra bez żadnych dodatkowych nawozów i oprysków.Kompost jest lekki i puszysty,bardzo dobrze wchłania wodę i ma mnóstwo składników odżywczych dla roślinek.Można dorzucić trochę hydrożelu i dolomitu i jest idealne podłoże .
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół