nasiona marihuany

Ziemia wilgotna a roślina głodna?

Wyszukiwarka Forumowa:

Rtggang

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2022
Postów
128
Buchów
275
Cześć i czołem ?
Jako, iż wcześniej używałem włókna kokosowego to nie jestem zbytnio przyzwyczajony do gleby i już na pierwszy rzut oka widze różnice. Kokos zdecydowanie szybciej schnie i łatwiej ocenić stan wilgotności podłoża, ziemia zaś wydaje mi się stale wilgotna, aż ciężko mi ja przysuszyc od zewnątrz, wiec mogę się domyśleć, ze wewnątrz donicy również jest jeszcze mokra, podlewalem je 4dni temu, są w donicach bodajże 15l, dostały po około 1,5l aż delikatnie poszło dołem, na dnie około 2-3cm keramzytu, miały ładny ciemnozielony kolor a dziś widze ze zbladły, lekko zżółkły jakby im brakowało kolejnej dawki nawozu, problem w tym, ze ziemia wciąż ( według mnie ) jest wystarczająco mokra/wilgotna i nie chciałbym ich przelać.. Co o tym myślicie Panie i Panowie? Lać czy czekać? Jakieś inne sugestie ? Temp w boksie 22-25 wilgotność 65-75%







dodam ze to ich 21 dzień życia i są to automaty
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,616
Buchów
2,384
Odznaki
1
Widocznie już je przesłałeś dlatego tracą kolor. Warunki w boxie?
 

Rtggang

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2022
Postów
128
Buchów
275
Widocznie już je przesłałeś dlatego tracą kolor. Warunki w boxie?



Widocznie już je przesłałeś dlatego tracą kolor. Warunki w boxie?
Być może, jednakże od wrzucenia ich w docelowe donice podlewalem tylko raz - obficie co prawda ale na dnie donic duże otwory, warstwa keramzytu, wilgotność nie jest jakoś super wysoka a schnie mega wolno, hm ?

Widocznie już je przesłałeś dlatego tracą kolor. Warunki w boxie?
Obniżyć lampe żeby szybciej odparowało? Czy mieszaka bliżej?
 

bingobum

Well-known member
Rejestracja
Wrz 3, 2021
Postów
415
Buchów
379
Odznaki
2
Spokojnie, nic im nie będzie. One potrzebują czasu tylko. Dopiero je przesadziłeś i dużo wody dałeś. Rośliny nie mają jeszcze rozwiniętej bryły korzeniowej, niedużą powierzchnię transpiracji, a wilgotność w boxie jest duża, dlatego ziemia nie schnie a roślina się "kisi" w doniczce. Doraźnie ja bym tylko zmniejszył wilgotność w box'ie do ok. 50% i popatrzył czy mieszacz dobrze ustawiony. Nawozu żadnego bym póki co nie dawał. Lampy nie obniżaj.
 
Ostatnia edycja:

Space Marinez

Well-known member
Rejestracja
Kwi 27, 2022
Postów
94
Buchów
76
Ja ***ie wlałeś 1.5l wody 4 dni temu i chcesz dolewać a roślina ledwie z ziemi wyszła ?
Ja jak ostatnio przesadzałem do 2l wlałem 200ml i następne podlanie było po 8 dniach a miały jeszcze wilgotno. Rosną jak po***ane już by mogły przestać. A ty masz 15l. Nawet za tydzień tam będzie mokro. Nic nie lej.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,140
Buchów
7,887
Odznaki
5
Temperaturę podnieś ździebko albo wilgotność w dół to będą szybciej piły. Przy tej wilgotności to powinieneś mieć ze 27 stopni dla odpowiedniej transpiracji.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół