nasiona marihuany

Ziemie

Wyszukiwarka Forumowa:

Lewi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 25, 2006
Postów
1,311
Buchów
3
Czy jak nasionko wrzuce do ziemi do roslin zielonych na 10 dni, a pozniej przesadze do ziemi uniwersalnej z ph 6.0-6.5 to roslinka bedzie chora albo jakos sie to odbije na niej zmiana ziemii ?
 
S

sdfsdf

Guest
wg mnie poczatek jest najwazniejszym etapem rosliny! od niego wszystko zalezy jaki roslina bedzie miala start! a nie masz przypadkiem troche dolomitu? bys dosypal do ziemi i bylo by git :)
 

Lewi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 25, 2006
Postów
1,311
Buchów
3
Nie no ziemie to moge kupic i wlasnie tak zrobie... Tylko ze babce powiedzialem ze hoduje cos na lekcje i ona powiedziala ze ma ziemie ale tylko do roslin zielonych.

P.S. Moge potrzymac przez noc nosionko ktore wykielkowalo? Nic sie nie stanie z kielkiem ?
 

rooter

Well-known member
Rejestracja
Kwi 23, 2006
Postów
90
Buchów
0
Przez noc możesz potrzymać, ale moim zdaniem najlepiej jak tylko pokaże się kiełek pakować do podłoża. Jak się trzyma wykiełkowane nasionka dłużej w mokrym to czepia się pleśń, no i przy manipulacji dłuższy kiełek łatwiej uszkodzić.

Przy okazji, byłem zaskoczony jak zobaczyłem że roślinka która ledwo co wybiła nad ziemię i nawet nie zrzuciła jeszcze skorupki ma już korzonek na 5 cm. W związku z tym lepiej sadzić w pojemnikach wysokich przynajmniej na 12 - 15cm. Mel Frank w książce o uprawie pisze, że siewka na początek wypuszcza w dół korzeń długi na ok. 10cm. Co ważne, radzieccy uczeni ;) udowodnili, że jeśli nie ma miejsca na ten korzonek to roślinka się stresuje i rośnie prawdopodobieństwo, że okaże się samcem.
 
R

Rider

Guest
rooter napisał:
Przez noc możesz potrzymać, ale moim zdaniem najlepiej jak tylko pokaże się kiełek pakować do podłoża. Jak się trzyma wykiełkowane nasionka dłużej w mokrym to czepia się pleśń, no i przy manipulacji dłuższy kiełek łatwiej uszkodzi
Ja mam zupełnie inne zdanie.
 

Lubo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 20, 2006
Postów
2,863
Buchów
3
urban napisał:
Ja mam zupełnie inne zdanie.

Ja podobnie. Trzymam nawet kilka dni, kiełek na nawet 2 cm. wkładam sam kiełek do ziemi a kask i zalążek listkównad ziemią. mam wtedy pełną kontrolę. Poza tym taka metoda jest szybsza bo nie trzeba czekać aż kiełek wyjdzie z ziemi tylko od razu rośnie.
 

Lewi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 25, 2006
Postów
1,311
Buchów
3
Mam jeszcze jedno pytanie: Czy jak posadziłem roślinke to moge dodać do niej teraz dolomitu i zmieszac ziemie uniwersalną z ph. 6.0-6.7 oraz ziemie do roślin zielonych+ dolomit ?
 
P

pxr

Guest
Jak nie jest zbyt spora i będziesz robił to ostrożnie żeby nie uszkodzić korzeni to powinno być ok :thumright:

pozdro
 

Lewi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 25, 2006
Postów
1,311
Buchów
3
Mam jeszcze ostatnie pytanie co do ziemii... Czy jak wykope dół i tam ziemie uniwersalna + dolomit to moge tam wsadzic roslinke z ziemia do roslin zielonych + dolomit ?
 
S

Snajperov

Guest
Blant napisał:
zmieszac ziemie uniwersalną z ph. 6.0-6.7 oraz ziemie do roślin zielonych+ dolomit ?
ja tak wlasnie robie, kupuje zwykla ziemie casto, potem odpowiednio doprawiam dolomitem, prelitem (czy tam premitem ;) ) i wszystkim co bylo w cannabis grow guild (taki film) (miedzy innymi: piasek do betonu, kompost itd)
 

kombajn

Well-known member
Rejestracja
Maj 13, 2006
Postów
174
Buchów
0
Jak się trzyma wykiełkowane nasionka dłużej w mokrym to czepia się pleśń
nie robi bardzo wielkie szkody, po przesadzeniu do ziemi znika.. tak bywa u mnie..

Ja bym rozrobił dolomit z woda i tym podlał rosline.
mozna posypac na wierzch ziemi, potem stopniowo bedzie wsiakac do ziemi za kzdym podlewaniem. Warto nawet dodac przy wsypywaniu ziemi.
+ W butelce jest dobre jesli jedzie sie na spota i niechce brac ze soba w czyms osobnym dolomitu.

@Snajperov : perlit, mozna zamiennie ze steropianem. Podobniez perlit zmienia nieznacznie ph ale to jest nieznaczne. Chodzi o dobry drenaz itp. Perlit jest dobry jesli nawozimy sporo..
 

hbsh

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 6, 2006
Postów
659
Buchów
2
Witam. Nie chce zaczynac nowego tematu ale mam wazne pytanie: Ziemia o ph 5,0 - 6,0 nie jest za kwasna?? Mozna ja odkwasic uzywajac kredy ze szkoly????
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół