nasiona marihuany

zoe na maxa w micro[LED weg=18W/flo=78][0,12m²] 818Headband CaliConnection, ShiskaberryPunch oraz AfghanDream (PanPestka), GreenPoison (SweetSeeds)

Wyszukiwarka Forumowa:

Green John

Walczę z ostrym cieniem mgły
Weteran
Rejestracja
Lip 19, 2010
Postów
1,093
Buchów
1,243
Odznaki
7
Nie lej po liściach to raz dwa jeśli dalej będzie szło oprysk po ciemku z calmag
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,766
Buchów
9,013
Odznaki
3
Daj im oprysk na robale ,jakiś uniwersalny miałem to samo pomogło .
 

Alastor Moody

widzę to, czego nie widać
Rejestracja
Cze 3, 2020
Postów
198
Buchów
354
Odznaki
2
Wyglądają jak ledowe braki calmagu. Ja psikam raz cal magiem, a potem po wyłączeniu lamp dwa/trzy razy samą wodą. Podobno lepsze wchłanianie.

Pozdro
 

Paquito

Member
Rejestracja
Lut 22, 2021
Postów
7
Buchów
3
Z opryskiem trzeba uważać bo kropla wody działa jak soczewka w lupie skupiając światło w jednym punkcie. Nie ma problemu jak stosunkowo szybko się wchłonie lub wyparuje, gorzej jak leży na liściu przez długi czas w trakcie ekspozycji na mocne światło. Najlepiej oprysk stosować tuż przed nocą. Nie ma wtedy ryzyka uszkodzenia liścia przez poparzenie dodatkowo woda tak szybko nie paruje przez co roślina ma więcej czasu na jej wchłonięcie. Osobiście to nie wiem czy to jest problemem w Twoim przypadku czy może jakiś niedobór, ale myślę, że to co napisałem to też trzeba mieć na uwadze. ;)
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,602
Buchów
2,367
Odznaki
1
Z opryskiem trzeba uważać bo kropla wody działa jak soczewka w lupie skupiając światło w jednym punkcie. Nie ma problemu jak stosunkowo szybko się wchłonie lub wyparuje, gorzej jak leży na liściu przez długi czas w trakcie ekspozycji na mocne światło. Najlepiej oprysk stosować tuż przed nocą. Nie ma wtedy ryzyka uszkodzenia liścia przez poparzenie dodatkowo woda tak szybko nie paruje przez co roślina ma więcej czasu na jej wchłonięcie. Osobiście to nie wiem czy to jest problemem w Twoim przypadku czy może jakiś niedobór, ale myślę, że to co napisałem to też trzeba mieć na uwadze. ;)
Co ty bredzisz jaka soczewka. To tak nie działa nawet na oucie pryskam przy pięknej pogodzie o 12 w południe i jakoś dziury w liściu nie wypaliło. Ja bym obstawiał robactwo
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Lepy i Karate kupione, oprysk z calmagu zrobiony, LED 18w kolorowy zmieniony na philipsa 13w (obecnie świeci 13W x 4 ledy).
No i lecimy dalej. :)
Pozdro i dzięki raz jeszcze!


P.s. pryskam po liściach w każdej uprawie na poczatku, w dzień w nocy i nic mi się nie dzieje, wiec to nie to.
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
P.s. pryskam po liściach w każdej uprawie na poczatku, w dzień w nocy i nic mi się nie dzieje, wiec to nie to.
Pewnie że nie to ja cały weg i indukcje pryskam prawie codziennie i głownie przy włączonych swiatłach i nigdy mi sie nic złego nie działo.
 

dru

Well-known member
Rejestracja
Lis 16, 2020
Postów
125
Buchów
19
To że opryskiwanie przy włączonej lampie czy na słońcu powoduje popalenie to jest to kompletna bzdura! To że ktoś kto jest początkującym i sie nie zna i gada takie głupoty to mnie to nie dziwi, ale kiedyś poznałem kogoś kto pracuje w branży ogrodniczej ponad 20 lat i to jeszcze ten ktoś prowadzi swoją własną firme ogrodniczą i zaczął mi mówić żeby jak się podlewa wtedy gdy świeci słońce to żeby uważać żeby nie oblać rośliny po liściach bo dojdzie do popalenia... Ponad 20 lat w zawodzie i takie pie****enie głupot, Ja nawet nie próbowałem wyjaśnić że to jest bzdura że nie prawda bo z takimi to nawet nie ma co się wdawać w dyskusje.

Mi się wydaje że ten mit się wziął stąd że ktoś polał rośline wodą z nawozem, dawka nawozu była za duża i doszło do popalenia i potem zwalanie winy na to że to słońce. W naturze często jest tak że pada deszcz i zaraz wychodzi słońce i żadnych popaleń nie ma... ch*j z tym, ja zawsze pryskam podczas gdy świeci słońce bo nie mam czasu ani ochoty latać po nocy na spota i robić opryski i też nigdy ale to nigdy nie zauważyłem jakiś negatywnych skutków.
 

Skrzacik

Well-known member
Rejestracja
Lis 13, 2020
Postów
195
Buchów
253
@zoe

ten pasorzyt to bedzie przedziorek takie mam wrażenie bo u mnie tak samo niewinnie sie zaczęło a pózniej to juz poszło grubo :)
One lubuja sie w chlorofilu dlatego jak go wyjadają zostają takie plamki na gorze liścia rzeruja pod liśćmi a jak sie rozkręca to zostają tylko żółte liście :) jak nie zaradzisz teraz nic to pózniej bedzie lipa u mnie pojawiły sie w połowie flo i na bank na płonie straciłem dobrych kilkanaście /dziesiąt gram :)

pozdrawiam i powodzonka z tymi pijaczkami :)
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
22/0/0

Objawy na liściach (najstarsze wiatraki) się pogłębiają. Wszystko wskazuje na to, że to wciornastki.

@Skrzacik, nie zauważyłam żadnej przędzy dlatego myślę, że to jednak wciornastki.

Preparaty jeszcze nie doszły, ale będą jutro.
Widzę, że dziewczynom raczej nic nie przeszkadza. Ładnie odbiły po cięciu. Jutro przełączam na 12/12.

Dzisiaj dostały wodę z calmagiem.

No to łapcie foty.

Pozdro i dobrej energii!


-lewa góra green poison sweet seeds,
-lewy dół 818 head band cali connection (mniejsza niż reszta od samego początku),
-prawa góra shiskaberry punch @panpestka.pl
-prawy dół afghan dream @panpestka.pl






-lewa góra green poison sweet seeds,
-lewy dół 818 headband cali connection


-prawa góra shiskaberry punch @panpestka.pl
-prawy dół afghan dream @panpestka.pl
 

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
22/7/0

Wszystko idzie dobrze. Za tydzień powtórzę oprysk na wciornastki, na lep nie złapała się żadna dorosła forma owada.

Wydaje mi się że coś mają lekko ciemne i purpurowe liście, jakby PK miały mało albo woda dupowata i szalało pH. Podaje odstana kranówkę z wyregulowanym pH, a calmag był podawany w oprysku.

Dziewczyny w dobrej kondycji, zaczynają iść w górę. Przedwczoraj ściągnęłam je z podwyższenia. Jak się zaczną wyciągać to może zahamuje je ledem kolorowym na chwilę. Zobaczę, póki co mają miejsce wiec nie ma problemu.

Na razie leci sama woda, ale zastanawiam się nad biobloom.
Co wy na to?
Szczyty idą dość równo.
Pozdro i dobrej energii!

Lewa góra - green pioson sweet seeds - proca
Lewy dół - 818 headband Cali connection - Ben
Prawa góra - shiskaberry punch @panpestka.pl - Ben
Prawy dół - afghan dream @panpestka.pl - proca



Lewa góra - green pioson sweet seeds - proca
Lewy dół - 818 headband Cali connection - Ben


Prawa góra - shiskaberry punch - Ben @panpestka.pl
Prawy dół - afghan dream @panpestka.pl - proca



 
Ostatnia edycja:

zoe

Ch*jowa kobieta grower
Rejestracja
Maj 6, 2020
Postów
1,151
Buchów
4,059
Odznaki
5
22/14/0

Rośliny określiły się. Shiskaberry punch pokazał jajca, bez jakichkolwiek oznak kobiecości :(, wiec idzie do utylizacji. Na wszelki wypadek wrzucę wam fotki.
Trochę jestem zawiedziona, no ale pozostałe 3 to samice. :)
Jeśli chodzi o rośliny to nie nawożę, leci sama woda. Widać, że za***ane są azotem, powychodziły szpony, ale odziwo końcówek popalonych nie ma.
A tak to spoko, poza tym samcem.
Wy***ały mocno do góry w tydzień, czuje, że niedługo będzie łamanko. Nie udało mi się dobrze uchwycić wszystkich preflowerow wiec macie bodajże z afghan dream i/lub 818 headband.

Pozdro i dobrej energii!

Lewa góra - green pioson sweet seeds - proca
Lewy dół - 818 headband Cali connection - Ben
Prawa góra - shiskaberry punch @panpestka.pl - Ben
Prawy dół - afghan dream @panpestka.pl - proca




Jajcarz.
 

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,792
Buchów
10,105
Odznaki
9
Dobrze nie widać, ale wydaje mi się że to mogą nie być jaja. Poczekaj jeszcze trochę niech się w pełni objawią.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół