nasiona marihuany

Zwiększenie ilości THC

Wyszukiwarka Forumowa:
C

cranberry

Guest
hmm ja się podejmę próby z UV
na kwitnienie zapodam do WW i zobaczymy co się będzie działo lecz też nie będę miał z czym porównać :p bo klonów z WW chyba nie będę robił.. :/
 

Bboypinio

Well-known member
Rejestracja
Wrz 15, 2007
Postów
323
Buchów
1
Ale jak to robisz to dawaj małą dawke tego znaczy krótko dawaj pod działanie tych promieni. Ja mam lampe do twarzy taką solaryjną ale jakoś nie chce nic robić z tym ale jak ty takie coś masz to dawaj powiedzmy rano na 5 min i wieczorem na 5min pod taką lampe bo one są mocne dość i jak zobaczysz zwiększoną produkcje żywicy to pisz odrazu.
 

Laska

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
650
Buchów
1
Cannabigerol (CBG) jest prekursorem. zamieniany jest na cannabichromene (CBC), lub cannabidiol (CBD). Delta 9-tetrahydrocannabinol (THC) pochodzi z CBD.

UVB (280-320 nm),(najlepsza absorpcja 270 - 280) jako że THC ma duży współczynnik pochłaniania tego promieniowania powoduje zwiększanie produkcji THC z CBD.



Jeżeli w wiązce światła brakuje fotonu UVB, lub jego natężenie spada poniżej pewnego poziomu µW/cm2 , proces nie będzie dostatecznie zaopatrzony w energię jako że UVA jest bardziej penetrujące ale mniej energetyczne. i zebrane gruczoły będą zawierać głównie prekursory zamiast w pełni ukształtowanego THC.

takie warunki występują przy uprawach indoor przy lampach wyładowczych i szklarniach pokrytych włóknem szklanym.

oto średnie wartości promieniowania w stanie Illinois

7am: 12 microwatts/cm2
8am: 74 microwatts/cm2
9am: 142 microwatts/cm2
10am: 192 microwatts/cm2
11am: 233 microwatts/cm2
12pm: 256 microwatts/cm2
1pm: 269 microwatts/cm2
2pm: 262 microwatts/cm2
3pm: 239 microwatts/cm2
4pm: 187 microwatts/cm2
5pm: 131 microwatts/cm2
6pm: 61 microwatts/cm2

(breedbay)
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
cholera teraz skojarzyłem! podczas wyjazdu za granice miałem okazję podziwiać kilka upraw w 2 miejscach widziałem lampy UV zawieszone u samego sufitu w formie świetlówki liniowej, ale wówczas nie pomyślałem o tym, że może być wykorzystywane do zwiększania THC w roślinie ;-/ tylko że to do sterylizacji ziemi/pomieszczenia

NIe ma bata trzeba to przetestować jutro pojadę kupić takie ustrojstwo.
 

Monster

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 2, 2008
Postów
1,145
Buchów
26
wrzuc jakies zdiatka jak kupisz ta lampeczke??jak wyglada??
 

Monster

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 2, 2008
Postów
1,145
Buchów
26
a taka swietloweczke to calyczas zeby sie swiecila razem z normalnymi swietlowkami?? czy tylko daje sie ja na same kwitniecie??
 
C

cranberry

Guest

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
powiedzcie mi jeszcze czy to ma być samo UVB czy może być po prostu UV ?
pisaliście, że rośliny reagują na UVB ale czy lampy UV nie mają też UVB ? no i czy emitują również UVC ?
Bo jeśli ma być samo UVB to najlepsze będą właśnie świetlówki kompaktowe do tearrarium.
 

Monster

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 2, 2008
Postów
1,145
Buchów
26
to bedzie mozna zalaczyc do takiej jednej oprawki taka uv i zeby calyczas sie swiecila z normalnymi swietlowkami odrazu od sadzenia??bedzie wtedy lepiej rosla??
 

Alberto

Banned
Rejestracja
Lut 15, 2008
Postów
156
Buchów
3
! jest uzywana juz jak topy zaczynaja nabuchac. Uzywalem juz to kolor roslinny zmienil sie na ciemno zielony :) Mam prostego Uv rurowego . I w slonecznym promieniowaniu Uv tez jest ,ludziom opala skore na ciemno brazowy kolor.

Spalony listek pod UV promieniowaniem .
spalony_listek_pod_UV.jpg


Image1.jpg

Zbyt dlugie naswietlanie prowadzi do wysychania roslin !!!
 
Ostatnia edycja:
C

cranberry

Guest
powiedzcie mi jeszcze czy to ma być samo UVB czy może być po prostu UV ?
pisaliście, że rośliny reagują na UVB ale czy lampy UV nie mają też UVB ? no i czy emitują również UVC ?
Bo jeśli ma być samo UVB to najlepsze będą właśnie świetlówki kompaktowe do tearrarium.



musi to być UVB tylko ten rodzaj UV dobrze oddziałuje na rośliny, stymulując jej wzrost.

najlepszym rozwiązaniem tak jak zauważyłeś jest kupić lampę do terra gdzie taka lampa emituje promienie UVA i UVB.

lampy mieszczą się w przedziale cenowym od 50 zł do 60 zł, najlepiej jest zamówić z allegro.
ja zakupiłem tę:
http://www.allegro.pl/item332133149_zarowka_compaktowa_repti_glo_2_0_uvb_13_w.html



pozdro
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
nie sądze aby naświetlanie roślin całą jasną fazę dało pozytywne efekty a wręcz przeciwnie zamierzam doświetlać w połowie cyklu jasnego max 2h i będę obserwował rośliny ewentualnie wydłużę czas bądź skrócę - kupiłem w zoologicznym świetlówkę jak ta z allegro ale 26 W.

Zrobię 2 mini boxy i posadzę te same nasiona wtedy zobaczymy czy faktycznie UV na coś się przydadzą growerom :)
 
R

rasta

Guest
arkan jak chcesz zrobić test porównawczy, który ma być wiarygodny to jedynie z klonów od jednej matki.
ciekaw jestem jaki efekt da lampa UV.
z chęcia też sam bym wsadzil do szafy rurę. mam jakąś już od ladnych paru lat. już kiedyś myślalem na wsadzeniem jej do szafy ale nie wyszlo. teraz to nawet jakbym chcial to jej nie dam rady zamontować. szkoda polamać roślinki. ehhhh.....
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół