nasiona marihuany

Zwiększenie ilości THC

Wyszukiwarka Forumowa:

Laska

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
650
Buchów
1
z tego co wiem, THC jest w konopi używane między innymi do odbijania promieniowania UV.
Myślicie, że dostarczenie roślince troche promieniowania UV sprowokuje ją do produkcji większej ilości THC :?:
 
W

w3bster

Guest
oznaczałoby to że roślinki out powinny mieć większą moc a często mają małą :|
 
R

rasta

Guest
siemka orzi
nie wiem jak to jest z tym ultrafioletem ale warto to sprawdzić. mam rure uv wiec ją zalącze i zobacze jak to jest.
 
U

Uriel

Guest
Hmm ciekawy pomysł z tym Uv ale z tego co czytałem to nikt z cannabis cup-owych hodowców tego nie używał
 

Laska

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
650
Buchów
1
może boją się przyznać.
Bez eksperymentów nie byłoby postępu ... 8)
 

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
no wlasnie trzeba experymentowac! :p co do rur uv to to sa takie jak zwykle kompaktowe i pasuja do ukladu kompaktowych co nie? i sa pewnie 13w?

<btw co do expermentow, to powymyslac wiecej takich roznych działan, metod i chetni by sprawdzali i obalali mity albo i nie...wszytko dla dobra trawy tzn sprawy>

uriel fajny avatar :wink: masz moze wiecej jej fotek :D ciekawe jakie wloski ...czarne czarne :?: :lol:
 
M

MILKA

Guest
Ja też by6m chętnie z ty uv poexsperymentował a wiecie może w jakiej cienie śa takie rury?
 
Z

zielak

Guest
na samym poczatku pytałem sie ludzi czy mozna urzyć do naswietlania lampy od solarium-odpowiedz była odmowna-ale tez słyszałem ze roślina wytwarza thc do ochrony-więc jak spróbujecie to podzielcie sie efektem.Ale wydaje mi sie zeby taka próba była miarodajna to np.z tej samej chodowli 1 roślinke naswietlac hps+ UV a 2 nie naswietlac tzn. naświetlać tylko hps-em -wtedy sprawdzić która ma(jezeli wogóle bedzie róznica) wiekszego kopa.

[ Dodano: 2006-01-28, 13:54 ]
lampa do solarium 40 krótka kosztuje ok.50zł-80zł
 
M

MILKA

Guest
To kup żarówke UV kosztuje 30zł na allegro mozesz poeksperymetować gdzieś tu jest temat z UV!!!
 

olo

Well-known member
Rejestracja
Lis 1, 2005
Postów
209
Buchów
0
wejdzcie sobie tutaj http://www.indoorgardens.fr/catalog/default.php
potem KIT ECLAIRAGES DALEJ KITS ENVIROLITE hps nie dlugo bedzie przezytkiem lampy envirolitowe nie wydzielaj prawie ciepla maje troche mniej lumen niz hps ale za to ich wiazka swiatla jest w 100% wykorzystywana przez rosline
wlasnioe taka bede uzywal do nastepnej hodowli :lol:
 
T

telemach

Guest
LampaHPS i promienie UV czyli UVa UVb i UVc

Kupując lampę hps większość osób zaopatruje się w szybę czy też cool tube tylko po to aby móc podnieść roślinki wyżej do światła i tym samym zwiększyć liczbę życiodajnych lumenów udeżających w kwiaty i liście naszej ukochanej. Nie zawsze jednak jest to wskazane zważając na fakt że lampy HPS produkują promienie UVA i UVB.
Wiele osób używa lamp lekarskich do uprawy i zdejmowanie szyby w tym przypadku odradzam ponieważ lampy te wydzielają promienie UVC - najkrótsze z promieni UV, długość do 290 nm, posiadają one największą energię. Są zabójcze dla naszych plantów a także dla nas samych i bogu dzięki UVC słoneczne jest prawie całkowicie pochłaniane przez warstwę ozonową atmosfery otaczającej ziemię.Dzieje się to właśnie ze względu na ich krótkość. Lampy HPS nie wydzielają promieni UVC.
Prominie UVB mają długość fali 290-320 nm i są najzdrowsze dla roślinek jak i dla nas (to one są odpowiedzialne za opaleniznę która pojawia się na skórze po paru godzinach leżenia na słońcu) U niektórych roślin:D powodują one znaczne zwiększenie produkcji THC. Według Ed'a Rosenthala, amerykańskiego specjalisty, który od 30 lat jest sławnym kultywatorem marihuany, powinniśmy na okres kwitnienia zmieniać nasze HPSy na Metahalogeny gdyż te emitują znacznie więcej promieni UVB. W tym wypadku zdecydowanie zaleca się powiększenie odległości lampy bez szyby od roślinek niż trzymanie jej bliżej przy użyciu szyby. Szyba zatrzymuje ok 10% światła i w zależności od szyby aż do 90% promieni UVB!!! Jeśli szczególnie zależy wam na lumenach, do lamp HPS i MH z szybką dokupić możecie lampę UV do chodowli gadów.
Trzeci rodzaj fal to promienie UVA, które mają największą długość fali 320-400 nm i same w sobie nie mają znacznego działania na rosliny, jednak w połączeniu z promieniami UVB przyczyniają się do rozwoju kwiatostanów, nie są sprzyjające dla człowieka , powodują powstawanie plam na skórze i mają właściwości kancerogenne.
 
Ostatnia edycja:

Laska

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
650
Buchów
1
powinniśmy na okres kwitnienia zmieniać nasze HPSy na Metahalogeny

a co z temperaturą barwową ? jest chyba ważniejsza niż niesprawdzone do końca UVB

dokupić możecie lampę UV

to juz bardziej sensowne

mimo wszystko teoria ta jest raczej trudna do sprawdzenia, może niedługo sie zabiorę za nią...
 

Drifter

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 1, 2007
Postów
1,025
Buchów
2
Ja miałem teraz jechać na 2 x razy większym naświetleniu niż normalnie ( 123 000 lm na 1,2m2 ) ciekawy jestem jak by się to sprawowało z dodatkową lampą UV, może wtedy przy odpowiednim odżywianiu i dostarczaniu wody wraz z dodatkowym tlenem i CO2 mogło by przynieść jakiś wymierny wynik. Jednak takie eksperymenty trzeba robić tylko w hydro, sądzę, że trzeba użyć jakiegoś najlepszego systemu powietrznego, aby wydajność była możliwie największa. Do tego te lampy co mówi olo, ale się ciekawie robi :twisted:

pożyjemy zobaczymy :jocolor:
 
T

telemach

Guest
orzi napisał:
a co z temperaturą barwową ? jest chyba ważniejsza niż niesprawdzone do końca UVB
szczerze to tez w to nie wierzyłem na dzien dobry ale skoro pisze to sam Ed w ostatnim Soft Secrets....
 
Rejestracja
Mar 24, 2006
Postów
736
Buchów
10
a na vega hps? hmm dziwne rzeczy ten ed pisze :scratch:
nieznam sie na tyle zeby odwazacjego autorytet
ale nie bardzo sie to zgadza z tym co wszedzie pisza :scratch:
ale ktoz to wie watpie jednak by wszyscy popelniali blad z hps'em na flow
wychodzi ze lepiej uzywac mh :scratch:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół